Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w grecji
16.06.2012 20:34

Juncker chce dać Grecji więcej czasu na wdrożenie cięć

O ramach czasowych programów oszczędnościowych dla Aten można będzie ponownie porozmawiać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Szef eurolandu, premier Luksemburga Jean-Claude Juncker uważa za możliwe przyznanie Grecji więcej czasu na wdrożenie programu drastycznych oszczędności uzgodnionych z UE i MFW - napisał w najnowszym wydaniu niemiecki magazyn polityczny _ Focus _. *

O ramach czasowych programów oszczędnościowych dla Aten można będzie ponownie porozmawiać - cytuje _ Focus _ anonimową osobę z otoczenia Junckera. Oferta przedłużenia programu w czasie dotyczy każdego rządu, który _ uznaje treść programu _ - czytamy w tygodniku.

Redakcja przypomina, że Juncker jeszcze przed poprzednimi, majowymi wyborami parlamentarnymi w Grecji opowiadał się za przyznaniem Grekom o jeden rok więcej na realizację programu ostrych cięć.

W podobnym duchu wypowiedział się komisarz ds. energii Guenther Oettinger. Niemiecki polityk powiedział w wywiadzie dla _ Welt am Sonntag _: _ Grecy muszą dotrzymać obietnic. W przypadku zawartości (programu) niemożliwa jest elastyczność, w przypadku jego realizacji - jak najbardziej _. Za czynnik decydujący niemiecki polityk uznał to, na ile nowy rząd w Atenach okaże się konstruktywny i stabilny.

W niedzielę Grecy pójdą ponownie do urn wyborczych, ponieważ po poprzednich wyborach żadnej z partii nie udało się utworzyć stabilnego rządu. Za faworytów uważane są konserwatywna Nowa Demokracja (ND) oraz populistyczna Koalicja Radykalnej Lewicy (SYRIZA).

O ile ND chce tylko niewielkich zmian w porozumieniu z trojką (Komisja Europejska, Europejski Bank Centralny i Międzynarodowy Fundusz Walutowy) o programie drakońskich oszczędności, które są warunkiem otrzymania pomocy finansowej dla pogrążonego w kryzysie kraju, to SYRIZA planuje gruntowną renegocjację tego memorandum, a nawet zastąpienie go Narodowym Planem Odbudowy i Rozwoju.

Czytaj więcej w Money.pl
Mecz Rosja - Grecja. To test dla reprezentacji Rosji Trener rosyjskiej reprezentacji nie dopuszcza myśli o porażce w dzisiejszym meczu z Grecją. Słowa Dicka Advocaata cytują niemal wszystkie rosyjskie media.
Spadek obrotów w turystyce. Winne media? Hotelarze przekonują, że spadek obrotów to wynik światowych mediów, które lubią pokazywać tylko strajki i zamieszki w Grecji.
Zobacz wybory w Grecji okiem satyryków Panujące w kraju nastroje najlepiej oddają publikowane we wszystkich największych dziennikach rysunki.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz