Notowania

fundusze unijne
09.02.2012 17:46

Kaczyński krytykuje rząd. Za propagandę

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, dotychczasowe wykorzystanie środków unijnych nie jest zadowalające.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska powinna dążyć do zrównoważonego rozwoju. Szef największej partii opozycyjnej otworzył zorganizowaną przez Fundację _ Akademia Samorządności _ debatę na temat przyszłości funduszy europejskich.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, dotychczasowe wykorzystanie środków unijnych nie jest zadowalające zarówno jeśli chodzi o stopień, jak i o sposób wykorzystania funduszy:

_ - Nie możemy zadowalać się tym wszystkim, co prezentuje nam w tej chwili rząd, czy raczej prąd propagandowy rządu. Nie chcę w żadnym wypadku twierdzić, że nastąpiło tutaj jakieś wielkie załamanie, ale nie jest też tak, jak się twierdzi, że jesteśmy w czołówce europejskiej jeśli chodzi o wykorzystanie środków europejskich _ - powiedział Kaczyński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Źródło: IAR

Jarosław Kaczyński podkreślił też, że sprawą najwyższej wagi jest obecnie także to, ile uzyskamy w nowym budżecie na lata 2014-2010 oraz jak te środki zostaną wykorzystane.Prezes PiS zdecydowanie opowiedział się za realizacją w Polsce koncepcji zrównoważonego rozwoju:

_ - Powinniśmy się odwoływać do doświadczeń innych, a te doświadczenia nie pokazują, by koncentracja rozwoju w pewnych ośrodkach prowdziła do jego szybkiego rozszerzenia się. Należy dążyć do tego, żeby różnice pomiędzy wszystkimi regionami się zmniejszały _- dodał.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Źródło: IAR

Według prezesa PiS, przy wydatkowaniu unijnych funduszy zastrzeżenia budzą między innymi ceny inwestycji, tempo ich realizacji, a także brak możliwości podjęcia inwestycji w tak ważnych dziedzinach jak kolejnictwo.

W debacie wzięli udział eksperci: profesor Tomasz Grosse z Polskiej Akademii Nauk, doktor Jerzy Kwieciński z Business Centre Club, profesor Marek Kozak z Uniwersytetu Warszawskiego, profesor Marek Szlachta z SGH i profesor Janusz Zaleski z Politechniki Wrocławskiej.

Więcej o budżecie czytaj w Money.pl
Ocenią polski budżet. Jeśli źle, będzie reakcja Jeśli KE stwierdzi, że Polska nie podjęła wystarczających kroków, by w 2012 r. zejść z deficytem poniżej 3 proc. PKB, to Rada UE może upublicznić słabości budżetu.
Polski raport dobry. Bo wszyscy niezadowoleni Polska prezydencja podsumowała dotychczasowe rozmowy o budżecie UE na lata 2014-20.
Kryzys utrudnia rozmowy o budżecie Unijny komisarz Janusz Lewandowski liczy na to, że Polska doczeka się podwyżek ratingów.
Tagi: fundusze unijne, ue, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz