Notowania

vaclav klaus
14.02.2012 22:19

Klaus: UE hamuje obecnie rozwój czeskiej gospodarki

Unia Europejska jest strefą, która hamuje rozwój czeskiej gospodarki. Przyczyną jest przede wszystkim to, że 83 proc. czeskiego eksportu trafia do UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Unia Europejska jest strefą, która hamuje rozwój czeskiej gospodarki. Przyczyną jest przede wszystkim to, że 83 proc. czeskiego eksportu trafia do UE - oświadczył dziś na otwarciu czesko-tureckiego forum przedsiębiorców w Ankarze czeski prezydent Vaclav Klaus.

[Na zdjęciu Vaclav Klaus]

_ - Dlatego tutaj jesteśmy, dlatego tutaj przyjechaliśmy, jesteśmy zainteresowani dywersyfikacją naszego eksportu. A Turcję uważamy za priorytetowego, po prostu strategicznego partnera _ - zaznaczył prezydent. Dodał, że Turcji trudno byłoby w ostatnich latach utrzymać wysokie wskaźniki wzrostu gospodarczego, gdyby większość jej eksportu kierowała się do UE.

Klausowi, który odwiedzi jeszcze miasta Adana i Mersin na południu Turcji, towarzyszy w podróży ponad 60 czeskich biznesmenów. _ - Jedzie ze mną największa w dotychczasowej historii Republiki Czeskiej delegacja przedsiębiorców. Po raz pierwszy lecimy dwoma samolotami, a nie jednym, co wskazuje na nasze wielkie zainteresowanie _ - podkreślił prezydent. Jest to druga wizyta Klausa w Turcji w charakterze głowy państwa. Pierwszą złożył wiosną 2006 roku.

Czytaj o problemach Unii Europejskiej w Money.pl
Koniec spekulacji, Chiny uratują Europę Deklaracja premiera Wena Jiabao nie uspokoiła jednak ekspertów.
Tylu Francuzów chce powrotu franka. Sondaż W tej kwestii kobiety typują zupełnie inaczej niż mężczyźni.
Dramatyczna sytuacja w Europie. A oni... Reformy antykryzysowe to najważniejszy temat dzisiejszej sesji. Ale europejskie państwa mają jeszcze inne problemy.
Tagi: vaclav klaus, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz