Notowania

elektrownia atomowa
21.02.2014 13:11

Kolejna elektrownia atomowa? Trwają konsultacje

Brytyjski rząd rozpoczął proces konsultacji w sprawie dopuszczenia do użytku w Wielkiej Brytanii nowego typu reaktora atomowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(redjar/CC/Flickr)

Brytyjski rząd rozpoczął proces konsultacji w sprawie dopuszczenia do użytku w Wielkiej Brytanii nowego typu reaktora atomowego, który ma zostać zainstalowany w planowanej elektrowni Wylfa B na walijskiej wyspie Anglesey.

Konsultacje mają potrwać 12 tygodni i dotyczą potencjalnego wpływu reaktora na warunki życia ludności. Równocześnie prowadzone są prace nad uzyskaniem zgody na sam projekt techniczny reaktora.

W elektrowni Wylfa B inwestor, Horizon Nuclear Power (właścicielem jest japoński koncern Hitachi), chce zastosować reaktory ABWR (Advanced Boiling Water Reactor).

Jednocześnie lokalne władze rozpoczęły własny proces konsultacyjny związany z potencjalnymi utrudnieniami przy samym procesie budowy elektrowni.

Według inwestora pierwsze prace przygotowawcze na miejscu powstania elektrowni mają rozpocząć się w 2015 roku a same prace konstrukcyjne mają ruszyć trzy lata później.

Wylfa B ma składać się z dwóch reaktorów ABWR o łącznej mocy około 2700 MW. Od 1971 roku w bezpośrednim sąsiedztwie elektrowni działa elektrownia Wylfa A. Pierwszy z jej dwóch reaktorów typu Magnox został wyłączony z użytku w 2012 roku. Drugi ma zostać wyłączony w przyszłym roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: elektrownia atomowa, atom, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz