Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Komisarz Kroes: Pozbądźmy się kosztów roamingu raz na zawsze

0
Podziel się:

Zdaniem komisarz Kroes europarlament powinien starać się przyjąć pakiet regulacji, prowadzący do całkowitej likwidacji tych kosztów.

Neelie Kroes
Neelie Kroes (ec.europa.eu)

Komisarz UE ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes zaapelowała do Parlamentu Europejskiego, by już wiosną 2014 r. przyjął pakiet regulacji, który skończy z opłatami za roaming w europejskich sieciach telefonii komórkowej.

_ Pozbądźmy się kosztów roamingu raz na zawsze! _ - napisała w czwartek Kroes na Twitterze.Podczas posiedzenia komisji PE ds. rynku wewnętrznego i ochrony konsumentów komisarz podkreśliła, że _ telekomunikacja jest branżą, w której nie ma miejsca na granice _. Latem zamierza ona przedstawić propozycje dotyczące reformy tego sektora w UE i stworzenia jednolitego rynku telekomunikacji.

Zdaniem Kroes każdy mieszkaniec UE odnosi wymierne korzyści z tego, że już dotychczas udało się znacznie obniżyć koszty roamingu w UE. _ To jedyna rzecz, co do której nawet eurosceptycy zgadzają się, że UE zrobiła to dobrze. I to nigdy nie udałoby się bez UE _ - powiedziała.

Dlatego - jej zdaniem - europarlament powinien starać się przyjąć pakiet regulacji, prowadzący do całkowitej likwidacji tych kosztów już wiosną 2014 r., przed wyborami do PE. _ Chcę, byście mogli wrócić do swoich okręgów wyborczych i powiedzieć, że udało się skończyć z kosztami roamingu _ - dodała Kroes, zwracając się do europosłów.

W ciągu minionych kilku lat dzięki presji Brukseli udało się znacznie obniżyć stawki roamingu w UE, które obecnie nie mogą przekroczyć 29 centów za minutę połączenia wychodzącego i 8 centów w przypadku odebranej rozmowy. Mniej płacimy też za korzystanie z internetu w komórkach za granicą; 1 MB pobrany w roamingu kosztuje nie więcej niż 70 centów.

Czytaj więcej w Money.pl
Wrócą granice wewnątrz strefy Schengen? Według najnowszego porozumienia między Parlamentem Europejskim, a rządami państw jest to możliwe.
Częściej donosimy na korupcję w UE Z Polski napłynęły 24 zgłoszenia od osób bądź instytucji prywatnych, a dwa zgłoszenia pochodziły od źródeł publicznych
Pierwszy krok do unii bankowej wykonany Polski rząd wspiera projekt utworzenia unii bankowej i poważnie rozważa przystąpienie. Nadzór Bankowy zacznie działać od połowy przyszłego roku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)