Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec kryzysu w Unii? Pierwsze sygnały

0
Podziel się:

Nastroje w sektorze prywatnego przemysłu są najlepsze od półtora roku.

Koniec kryzysu w Unii? Pierwsze sygnały
(admy - Fotolia.com)
bEKxjrlx

Pozytywny sygnał gospodarczy z eurostrefy. Według ostatnich danych nastroje w sektorze prywatnego przemysłu są najlepsze od półtora roku.

Pilnie obserwowany wskaźnik PMI poszedł w lipcu w górę o cztery procent - obecnie wynosi 50,4 pkt. Każda wartość powyżej 50 pkt. oznacza rozwój sektora, czyli rosnącą aktywność finansową menadżerów firm przemysłowych.

Strefa euro jest w recesji od końca 2011 roku. Zdaniem firmy Markit, która opublikowała najnowsze dane, wzrost PMI oznacza, że być może recesja w eurostrefie skończy się w trzecim kwartale tego roku. Ciągłym zagrożeniem jest jednak bezrobocie.

bEKxjrlz
Czytaj więcej w Money.pl
Niemiecki minister chwali Greków Schaeuble, który odwiedza Grecję po raz pierwszy od wybuchu kryzysu długu publicznego w tym kraju w 2009 roku, zapowiedział udział Niemiec w tworzeniu funduszu inwestycyjnego w Grecji.
Nie będą więcej płacić za ratowanie banków Minister finansów Irlandii przypomniał, że w kryzysie bankowym z 2008 roku, którego echa wciąż są odczuwalne, nie było wspólnego zestawu narzędzi do radzenia sobie z upadającymi bankami, który byłby dostępny dla krajów UE.
bEKxjrma
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)