Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kosztowna siedziba szefa Rady Europejskiej

0
Podziel się:

- To skrzyżowanie pychy i zamku Kafki - grzmią przeciwnicy budowy nowej siedziby europejskich władz .

Kosztowna siedziba szefa Rady Europejskiej
(ec.europa.eu)
bECpRXdx

Kosztowna siedziba szefa Rady Europejskiej. Najnowsze szacunki mówią, że jej wybudowanie będzie kosztować podatników prawie 330 milionów euro. To o prawie jedną trzecią więcej niż przewidywano w 2004 roku, kiedy zatwierdzano plany budowy. * *To zdecydowanie za drogo - tak mówi między innymi brytyjski premier.

Agencja zarządzająca budynkami publicznymi w Brukseli tłumaczy, że w najnowszych planach uwzględniono wzrost cen spowodowany rosnącą inflacją i rosnącymi kosztami pracy, stąd wyższa niż oczekiwano kwota wybudowania nowoczesnej siedziby.

Ale już suma 240 milionów euro wywołała krytykę, że w czasie kryzysu, kiedy wiele osób zaciska pasa, jedna z unijnych instytucji wznosi tak kosztowne budynki.

bECpRXdz

_ - To zdecydowanie za drogo - _tak mówił między innymi brytyjski premier. Jeszcze dalej poszedł jego kolega z Partii Konserwatywnej, który nową siedzibę określił jako _ popis ekstrawagancji Pałacu Alladyna, skrzyżowanie pychy i zamku Kafki _.

Nowa siedziba przewodniczącego Rady Europejskiej, którym obecnie jest Herman Van Rompuy, ma mieć kształt jaja, a jej powierzchnia wyniesie ponad 50 tysięcy metrów kwadratowych. W przyszłości będzie wykorzystywana do organizowania unijnych szczytów.

Czytaj więcej w Money.pl
To przyniosło wzrost gospodarczy w Polsce Zdecydowana większość ekspertów ekonomicznych i analityków jest przekonana, że było to bardzo korzystne dla naszej gospodarki, a tym samym dla nas wszystkich.
Decyzja Cypru. Co z właścicielami wkładów? Zgodnie z przyjętymi przez Cypr warunkami, musi on również wygospodarować 13 mld euro w ramach własnych przedsięwzięć oszczędnościowych.
bECpRXea
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)