Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kryzys na Krymie. Merkel uważa, że doszło do aneksji Krymu

0
Podziel się

Działania podejmowane przez Rosję oznaczają złamanie wszystkich regulacji w prawie międzynarodowym ustanowionych w okresie powojennym - powiedziała parlamentarzystom swojej partii Merkel.

Kryzys na Krymie. Merkel uważa, że doszło do aneksji Krymu
(PAP/EPA)
bDBrcWCt

Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas spotkania z klubem parlamentarnym swojej partii CDU określiła sytuację na Krymie mianem aneksji - podała agencja dpa. Szefowa rządu opowiedziała się za kontynuacją rozmów z Rosją.

Działania podejmowane przez Rosję oznaczają złamanie wszystkich regulacji w prawie międzynarodowym ustanowionych w okresie powojennym - powiedziała parlamentarzystom swojej partii Merkel. Podkreśliła, że należy nadal wspierać Ukrainę, pomimo incydentów w rodzaju ustawy o języku.

Szefowa niemieckiego rządu opowiedziała się za _ spokojnym, lecz stanowczym _ kursem wobec Rosji. - _ Chodzi o to, by zrobić wszystko co możliwe w celu niedopuszczenia do zerwania rozmów z Rosją _ - podkreśliła Merkel. Berlin powinien jej zdaniem kierować się oprócz wrażliwości także _ pewną twardością _ w obronie europejskich wartości. Kanclerz zwróciła uwagę, że wdrożenie dalszych sankcji przeciwko Rosji odbije się negatywnie na krajach UE. Uznała za ważne, by Europejczycy _ od Lizbony do Rygi _ zachowali w tej sytuacji jedność.

bDBrcWCv
Czytaj więcej w Money.pl
Krym jak Kosowo? Ukraina ogłasza mobilizację Moskwa uznaje deklarację niepodległości Krymu i twierdzi, że jest zgodna z Kartą Narodów Zjednoczonych i nawiązuje do przypadku Kosowa.
Szwedzi wyślą wojskowy samolot nad Ukrainę - _ W ten sposób możemy przyczynić się do otrzymania dokładnych i bezstronnych informacji o sytuacji na Ukrainie _ - powiedziała szwedzka minister obrony.
"Te decyzje, to próba rozbioru Ukrainy" _ Opinia międzynarodowa nie może zaakceptować ani argumentów, ani decyzji, które de facto oznaczają próbę rozbioru Ukrainy na oczach świata _..
bDBrcWCW
Źródło:
KOMENTARZE
(0)