Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys strefy euro. Hollande i Merkel zdeterminowani

0
Podziel się:

Przywódcy oświadczyli, że Niemcy i Francja czują się głęboko zobowiązane do obrony integralności strefy euro.

Kryzys strefy euro. Hollande i Merkel zdeterminowani
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)

Niemiecka kanclerz Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande oświadczyli, że są _ zdecydowani uczynić wszystko, by chronić strefę euro _.

Jak poinformowało biuro prasowe rządu w Berlinie, przebywająca na urlopie w Południowym Tyrolu Merkel rozmawiała z Hollandem telefonicznie. Przywódcy oświadczyli po rozmowie, że Niemcy i Francja czują się głęboko zobowiązane do obrony integralności strefy euro.

Aby to się udało, _ kraje członkowskie, a także europejskie instytucje muszą wywiązywać się ze swoich zobowiązań, leżących w zakresie ich kompetencji _ - podkreślili. Merkel i Hollande wskazali też na konieczność rychłej realizacji uzgodnień szczytu UE z 28 i 29 czerwca.

W czwartek prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghi zapowiedział dalszą pomoc dla pogrążonych w kryzysie krajów strefy euro, także obiecując, że _ EBC uczyni wszystko, co konieczne, by zachować euro _.

Na słowa Draghiego zareagowały pozytywnie światowe rynki; jego wypowiedź doprowadziła do gwałtownego wzrostu kursów akcji m.in. na giełdach w Mediolanie, Londynie, Frankfurcie, Paryżu i Madrycie; także Wall Street odnotowało zwyżki na otwarciu notowań.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja i Niemcy znów mówią jednym głosem _ - Europa z kryzysu może wyjść silniejsza - _ uważa Angela Merkel. Razem z Francoisem Hollandem świętowała 50. rocznicę spotkania generała de Gaulle'a i Konrada Adenauera.
Wideokonferencja głów UE. Co postanowili? To spotkanie zostało zwołane nagle, w związku z nadchodzącym szczytem G8.
Angela Merkel bardzo martwi się o Europę Podział na Europę dwóch prędkości będzie się pogłębiał. Integracja w strefie euro musi postępować.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)