Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Czechach. Parlament rozwiązany

0
Podziel się:

Prezydent Milosz Zeman podpisał dokument w sprawie ostatecznego rozwiązania parlamentu.

Kryzys w Czechach. Parlament rozwiązany
(JAN ZDZARSKI JR/EastNews)

Prezydent już wcześniej oznajmił, że uchwałę parlamentu o samorozwiązaniu zaakceptuje bez zbędnej zwłoki. Jednocześnie w ubiegłym tygodniu zakomunikował, że wyznaczy termin przyśpieszonych wyborów na 25 i 26 października.

Tymczasem partie polityczne, nie czekając na oficjalną decyzję prezydenta, rozpoczęły gorączkowe prace nad wybieraniem kandydatów na posłów. Gotowe są już partie lewicy - Czeska Partia Socjaldemokratyczna, która będzie faworytem wyborów oraz komuniści. Prawica, po szoku z własnych skandali korupcyjnych, nie może się pozbierać. Listy kandydatów przedstawi dopiero około 12 września.

Nie wykluczone, że w kampanii wyborczej pojawi się były prezydent Vaclav Klaus. Usilnie namawiają go do tego mniejsze ugrupowania narodowe i antyunijne. Klaus nie podjął jeszcze w tej sprawie decyzji.

Czytaj więcej w Money.pl
Wcześniejsze wybory u sąsiada Polski? Prezydent Zeman zapowiedział, że jeśli 20 sierpnia dojdzie do rozwiązania Izby Poselskiej, rozpisze przedterminowe wybory na koniec października.
Czeska prasa komentuje zmianę premiera W większości ton komentarzy jest niezbyt pochlebny dla prezydenta Milosza Zemana.
Prezydent krytykuje PKN Orlen. "To problem" Wielu polityków w Pradze ostro krytykuje tę transakcję i uważa ją za wielki błąd.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)