Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Grecji orężem w walce wyborczej

0
Podziel się:

Albo pozostaniemy w euro, albo wejdziemy na drogę przygód, która przywiedzie nasz kraj do bankructwa.

Kryzys w Grecji orężem w walce wyborczej
(PAP/EPA)

Ewangelos Wenizelos, * *lider PASOK ostrzegł wyborców przed niebezpieczeństwem głosowania na partie przeciwne programowi oszczędnościowemu narzuconemu Grecji przez UE i MFW._ _

_ - Jeśli pójdziecie tą drogą, znajdziemy się poza strefą euro, i to nie dlatego, że ktoś nas wyrzuci, ale dlatego, że nie będziemy w stanie wytrzymać ekonomicznego ciężaru pozostania w strefie wspólnej waluty i będziemy błagać, aby nam pozwolono odejść _ - powiedział Wenizelos w czasie dzisiejszego wiecu PASOK na ateńskim placu Syntagma, w którym uczestniczyło tylko około 3 tys. wyborców.

Rekordowo niska frekwencja podczas wiecu dowodzi, że socjalistyczny PASOK przeżywa kryzys popularności i Wenizelos, który został wybrany na przywódcę tej partii w marcu, będzie potrzebował czasu na odbudowanie swojej formacji. W czasach swoich największych sukcesów, PASOK potrafił zgromadzić na tym samym placu ponad 200 tys. osób.

Sondaże przedwyborcze wskazują, iż od 2009 r. kiedy socjaliści wygrali wybory z dużą przewagą (44 procent), partia straciła ponad dwie trzecie swych zwolenników. W najbliższych wyborach oczekuje się, że zdobędzie jedynie między 15 a 20 proc. głosów.

Oczekuje się, że na pierwszym miejscu w niedzielę znajdzie się konserwatywna partia Antonisa Samarasa Nowa Demokracja z wynikiem około 25 proc., a PASOK zajmie drugie miejsce.

Wenizelosowi depcze jednak po piętach przeciwna reformom oszczędnościowym Koalicja Radykalnej Lewicy Aleksisa Tsiprasa (SYRIZA), która w niektórych sondażach wysuwa się przed PASOK.

Dlatego dziś, w swoich ostatnich słowach Wenizelos, który kilka dni temu oskarżył publicznie Tsiprasa o chęć stworzenia w Grecji drugiej komunistycznej Albanii, powiedział: _ - Niedziela zadecyduje o poziomie życia, bezpieczeństwie i przyszłości każdej greckiej rodziny. Albo pozostaniemy w euro, albo wejdziemy na drogę przygód, która przywiedzie nasz kraj do bankructwa. Dlatego zmobilizujcie się i pamiętajcie: każdy głos się liczy _.

Czytaj więcej w Money.pl
Dzięki kryzysowi mogą pozbyć się imigrantów Lider centroprawicowej Nowej Demokracji powiedział, że nielegalni imigranci _ tyranizują greckie społeczeństwo _.
Opublikowali zdjęcia prostytutek z wirusem HIV Zatrzymano i skontrolowano około 100 kobiet. Do placówek służby zdrowia zgłaszają się pierwsi przestraszeni klienci tych pań.
Grecy odbijają od dna. Rating kraju w górę Decyzja agencji Standard and Poor's to skutek udanej restrukturyzacji greckiego długu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)