Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w grecji
10.04.2012 16:05

Kryzys w Grecji. Policjanci w roli ochroniarzy

Policja w pogrążonej w kryzysie zadłużenia Grecji wpadła na pomysł zdobycia dodatkowych funduszy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(endiaferon/CC/Flickr)

*Policja w pogrążonej w kryzysie zadłużenia Grecji wpadła na pomysł zdobycia dodatkowych funduszy. Firmy i osoby prywatne mogą sobie w tym celu wynająć funkcjonariusza. Stawka wynosi 30 euro za godzinę. *

Dowództwo policji zapewniło, że usługi ochroniarskie będą świadczone tylko w nadzwyczajnych sytuacjach, takich jak przypadki szczególnego zagrożenia bezpieczeństwa. Pozyskane tą drogą środki będą przeznaczane na zakupy sprzętu policyjnego oraz zasilą budżet państwa. Konkretnych zasad dzielenia tych środków nie podano.

W przeszłości, zanim Grecję dotknął kryzys, policja takie usługi ochroniarskie na zamówienie świadczyła nieodpłatnie.

Rzecznik policji Tanasis Kokalakis podkreślił, że wynajmowanie policjantów firmom i osobom prywatnym w żadnym razie nie będzie się odbywać kosztem ochrony normalnie zapewnianej obywatelom przez policję.

Oprócz stawki za godzinę wynajmu policjanta określono też opłatę za użycie samochodu policyjnego do transportu dzieł sztuki czy kosztowności (40 euro za godzinę) oraz opłatę za policyjną eskortę motocyklową (20 euro na godzinę za motocykl). W przypadku operacji ochroniarskich na wielką skalę możliwe też będzie wynajęcie policyjnych kutrów patrolowych (200 euro za godzinę) i śmigłowców (1,5 tys. euro za godzinę).

Grecka policja liczy obecnie 55 tys. funkcjonariuszy. Także w tej grupie zawodowej, podobnie jak w przypadku innych pracowników sektora publicznego, przeprowadzono znaczne cięcia płac i redukcje zatrudnienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Proszą greckich marynarzy, by nie strajkowali Protest przed prawosławną Wielkanocą i na początku sezonu turystycznego uderza też w eksport rolny z greckich wysp.
Stracili na obligacjach, pozywają państwo 76-letnia kobieta twierdzi, że straciła około 200 tys. euro, co stanowi połowę kwoty zainwestowanej przez nią w greckie rządowe papiery dłużne.
W Grecji znów problem. Kłopot z terminem? Przedterminowe wybory parlamentarne w Grecji odbędą się prawdopodobnie 6 maja - oświadczył anonimowy przedstawiciel greckiego rządu.
Tagi: kryzys w grecji, policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz