Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Grecji. Politycy Złotej Jutrzenki bez immunitetu

0
Podziel się:

Grecki parlament zagłosował za uchyleniem immunitetu sześciu deputowanym ze skrajnie prawicowej Złotej Jutrzenki, w stosunku do których toczy się dochodzenie wszczęte po zabójstwie antyfaszystowskiego działacza.

Kryzys w Grecji. Politycy Złotej Jutrzenki bez immunitetu
(PAP/EPA/ALEXANDROS VLACHOS)
bEEweBxh

Grecki parlament zagłosował za uchyleniem immunitetu sześciu deputowanym ze skrajnie prawicowej Złotej Jutrzenki, w stosunku do których toczy się dochodzenie wszczęte po zabójstwie antyfaszystowskiego działacza i znanego rapera Pawlosa Fyssasa.

Mężczyzna zginął zasztyletowany przez zdeklarowanego sympatyka partii Złota Jutrzenka, której wielu członków aresztowano pod zarzutem przynależności do ugrupowania przestępczego.

Decyzję o uchyleniu immunitetu deputowani greckiego parlamentu podjęli niemal jednomyślnie, a członkowie Złotej Jutrzenki wyszli z sali przed głosowaniem - pisze agencja Associated Press.

bEEweBxj

Przywódca Złotej Jutrzenki Nikolaos Michaloliakos, pięciu deputowanych i dziesiątki członków tej partii aresztowano 28 września pod zarzutem przynależności do przestępczego ugrupowania. Była to reakcja na serię ataków na imigrantów oraz na zamordowanie walczącego z rasizmem rapera.

Michaloliakosa i dwóch deputowanych zatrzymano w areszcie do czasu procesu, trzech innych deputowanych zwolniono, zabraniając im jednak opuszczania Grecji.

Złota Jutrzenka zdobyła w zeszłorocznych wyborach 18 miejsc w 300-osobowym parlamencie Grecji. Obecnie partia ta twierdzi, że jest ofiarą umotywowanego politycznie polowania na czarownice, prowadzonego przez rząd.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEweBxp
bEEweBxK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)