Notowania

kryzys w grecji
24.07.2012 20:17

Kryzys w Grecji. Rząd planuje likwidację urzędów

Wdrażając uzgodnioną z organizacjami międzynarodowymi politykę oszczędności, grecki rząd zlikwiduje lub połączy z innymi instytucjami 213 urzędów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

*Wdrażając uzgodnioną z organizacjami międzynarodowymi politykę oszczędności, grecki rząd zlikwiduje lub połączy z innymi instytucjami 213 urzędów. W ten sposób budżet państwa zaoszczędzi rocznie około 40 mln euro. Likwidacji ulegnie 5 256 etatów. *

Zwolnieni urzędnicy przejdą na emeryturę lub zostaną skierowani do innych urzędów - poinformowało dzisiaj ministerstwo finansów w Atenach. Premier Antonis Samaras zapewnił, że jego rząd pomimo oporu _ odchudzi _ aparat państwowy.

Jak pisze agencja dpa, wiele przeznaczonych do likwidacji placówek nie realizuje żadnych konkretnych zadań. Jej zdaniem tworzone były w przeszłości tylko po to, by zapewnić miejsca pracy partyjnym kolegom. Dpa wskazuje w tym kontekście na istnienie aż 65 organizacji zajmujących się ochroną młodzieży, które obecnie mają zostać przekształcone w jeden urząd.

Od wczoraj w Grecji przebywają inspektorzy trojki, czyli Komisji Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Europejskiego Banku Centralnego. Mają oni ocenić postępy Grecji we wdrażaniu reform. Od ich raportu będzie zależała decyzja o wypłacie kolejnej transzy międzynarodowej pomocy. Pogrążona w długach Grecja jest uzależniona od pomocy partnerów ze strefy euro i MFW. Dwa pakiety pomocy dla Aten wynoszą około 240 mld euro na lata 2010-2014.

Czytaj więcej w Money.pl
Są oburzeni oskarżeniami o łamanie umów Ateny: _ to nieprawda, że w ostatnich latach zatrudnienie w administracji wzrosło o 70 tysięcy urzędników _.
Strefa euro się rozpadnie? Jest takie zagrożenie Unijni politycy i finansiści wyrażają obawy, że Ateny wyjdą ze strefy euro, co w ich ocenie byłoby katastrofą zarówno dla Grecji, jak i innych krajów.
Co 50 mieszkaniec tego kraju UE to oszust Władze Grecji wstrzymały wypłatę różnych świadczeń, w tym emerytur, dla 200 tys. ludzi, którzy kłamali, aby je co miesiąc otrzymywać.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz