Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Hiszpanii. "Jesteśmy jak Cypr"

0
Podziel się:

Sytuacja Cypru jest uderzająco podobna do Hiszpanii - zapewniają komentatorzy hiszpańskich gazet. Kryzys w Nikozji - ich zdaniem - po raz kolejny obnażył słabość eurolandu.

Kryzys w Hiszpanii. "Jesteśmy jak Cypr"
(Moody75/CC/Flickr)

_ To Cypr, ale jak bardzo podobny do Hiszpanii _ - tytułuje El Mundo. Komentator dziennika komentuje, że oba kraje oparły swój wzrost gospodarczy na turystyce i budownictwie. W latach boomu, czyli do 2008 roku, poziom bezrobocia spadł tam do niespełna 4 proc. i trzykrotnie wzrosła liczba nowych mieszkań. Teraz straszą pustostany, zadłużenie wewnętrzne i dziurawy system finansowy.

Komentator El Pais obawia się o przyszłość Unii Europejskiej. -_ Maleńki Cypr zagroził krajom euro. Świadczy to tylko o słabości eurolandu - _ twierdzi i dodaje, że Bruksela nie radzi sobie z kryzysem, a zjednoczona Europa bez unii bankowej, podatkowej i ekonomicznej jest skazana na niepowodzenie.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest porozumienie. 10 mld euro dla Cypru Po zaakceptowaniu programu przez kraje eurolandu pierwszą ratę pomocy Cypr będzie mógł otrzymać na początku maja.
Prezydent Cypru ostrzega trojkę. Dymisja? - _ Chcecie doprowadzić do mojej dymisji? _ - pytał szefów Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
To ostatnia szansa dla ratowania Cypru Spotkanie ministrów 17 państw eurolandu wciąż się nie rozpoczęło. Czasu pozostało nie wiele.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)