Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kryzys w Hiszpanii. Luis de Guinds nie pomoże bezrobotnym

0
Podziel się

W tym kraju co minutę ktoś traci pracę. Rząd przyznaje, że lepiej nie będzie.

Kryzys w Hiszpanii. Luis de Guinds nie pomoże bezrobotnym
(Demotix/EDU BAYER/Reporter)
bDyGcTud

Hiszpański rząd podczas całej kadencji, czyli do 2015 roku, nie będzie w stanie tworzyć nowych miejsc pracy - przynał minister finansów Luis de Guinds. Podczas trwającego kryzysu w Hiszpanii, co minutę ktoś traci pracę. Bez zatrudnienia jest ponad 6 mln osób.

Kiedy 2 lata temu gabinet Mariano Rajoya rozpoczynał pracę, poziom bezrobocia dochodził do 23 proc. Z wyliczeń rządu wynika, że pod koniec jego kadencji wyniesie prawie 26 proc. Oznacza to, że w czasach rządów Partii Ludowej, w Hiszpanii ubędzie milion 300 tys. miejsc pracy. Walka z bezrobociem była jedną z jej przedwyborczych obietnic. _ - Partia Ludowa jest specjalistą w tworzeniu nowych miejsc pracy. Zapowiadamy, że stworzymy 3,5 miliona miejsc _ - zapewniał podczas kampanii wyborczej deputowany, Gonzales Pons.

Opozycja i związki zawodowe zażądały wycofania przyjętej przed rokiem reformy rynku pracy. Domagają się też zakończenia polityki zaciskania pasa, której jedynym - ich zdaniem - efektem jest spadek konsumpcji i wzrost bezrobocia.

bDyGcTuf
Czytaj więcej w Money.pl
Złapali hakera. To on dokonał największego ataku w historii internetu Zarekwirowano znalezione tam komputery i telefony komórkowe podejrzanego.
Dobre wiadomości z Hiszpanii. Kryzys na finiszu Rząd Mariano Rajoy'a ogłosił najnowsze dane dotyczące wzrostu PKB. Potwierdziły się prognozy Money.pl.
Bezrobocie na rekordowym poziomie. 6,2 mln osób bez pracy Analitycy spodziewali się pogorszenia sytuacji, ale ich zdaniem stopa bezrobocia w pierwszym kwartale 2013 roku miała wynieść 26,5 procenta.
bDyGcTuG
KOMENTARZE
(0)