Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Hiszpanii. Związkowcy apelują do rządzących

0
Podziel się:

- Walczcie o przyszłość bezrobotnych - apelują do hiszpańskiego rządu centrale związkowe. Ich liderzy spotkali się z premierem Mariano Rajoyem przed szczytem Unii Europejskiej.

Kryzys w Hiszpanii. Związkowcy apelują do rządzących
(imago stock&people/EAST NEWS)
bEDJWeqJ

_ - Walczcie o przyszłość bezrobotnych _ - apelują do hiszpańskiego rządu centrale związkowe. Ich liderzy spotkali się z premierem Mariano Rajoyem przed szczytem Unii Europejskiej. Szefowie państw będą debatować m.in. o sposobach radzenia sobie z bezrobociem wśród młodzieży.

To będzie bardzo ważny szczyt dla Hiszpanii. Poziom bezrobocia wśród młodych, którzy nie ukończyli 25. roku życia, przekroczył 56 procent. Zdaniem związków zawodowych, rząd Mariano Rajoya musi wynegocjować dotacje dla tej grupy oraz - jak to określono - zmienić sposób myślenia._ _

_ - Rozwiązaniem problemu nie jest płacenie głodowych stawek. Jedynym sposobem jest skończenie z polityką oszczędzania za wszelką cenę _ - zapewniał Candido Mandez, przewodniczący centrali związkowej UGT.

bEDJWeqL

Kolejnym, ważnym tematem poruszanym w Brukseli będą kredyty dla małych i średnich firm. Związkowcy przypomnieli, że na walkę z bezrobociem wśród młodzieży UE chce przeznaczyć 6 mld euro, czyli 0,3 procent sumy, jaką wydała na ratowanie banków. _ - Bez kredytów żadna pomoc Brukseli nie będzie skuteczna _ - twierdzą hiszpańscy związkowcy.

Czytaj więcej w Money.pl
W tym kraju co minutę ktoś traci pracę Kiedy 2 lata temu rząd rozpoczynał pracę, poziom bezrobocia dochodził do 23 proc. Pod koniec jego kadencji wyniesie prawie 26 proc.
Dobre wiadomości z Hiszpanii. Kryzys na finiszu Rząd Mariano Rajoy'a ogłosił najnowsze dane dotyczące wzrostu PKB. Potwierdziły się prognozy Money.pl.
Bezrobocie na rekordowym poziomie. 6,2 mln osób bez pracy Analitycy spodziewali się pogorszenia sytuacji, ale ich zdaniem stopa bezrobocia w pierwszym kwartale 2013 roku miała wynieść 26,5 procenta.
bEDJWerm
KOMENTARZE
(0)