Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w portugalii
12.07.2012 15:12

Kryzys w Portugalii. Koniec zniżek dla uczniów i studentów

Od nowego roku szkolnego portugalscy uczniowie i studenci stracą prawo do zniżki na komunikację miejską. To kolejny antykryzysowy krok, który uderzy w tę grupę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Contando Estrelas/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Rząd poinformował, że od września część osób do 18. roku życia i studentów szkół wyższych nie będzie już miała prawa do 25-procentowej ulgi. Od nowego roku szkolnego zniżka będzie uzależniona od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Ulgi będą więc przysługiwać tylko najbiedniejszym uczniom.

To kolejna zmiana w taryfach transportu publicznego, która uderza w najmłodszych Portugalczyków i ich rodziny. Wcześniej w ramach antykryzysowych cięć rząd zmniejszył ulgę dla osób między 4. a 18. rokiem życia oraz studentów szkół wyższych z 50. do 25. procent.

Podobne rozwiązanie zastosowano w przypadku portugalskich seniorów. Zmiany te wzbudziły ogromne niezadowolenie społeczne i liczne protesty, rząd przekonywał jednak, że to jedyny sposób na walkę z kryzysem i z zadłużeniem spółek transportowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Psycholog namówiła elity do skromności Prawie 200 uczestników ma już uruchomiony w lutym portugalski projekt Belive, zachęcający do życia za 1111 euro rocznie.
Przez kryzys będą podawać najtańsze leki Zmieniając politykę lekową będzie można zyskać 100 mln euro - twierdzi rząd.
Tagi: kryzys w portugalii, portugalia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz