Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Portugalii: Wielka antyrządowa manifestacja w Lizbonie

0
Podziel się:

Uczestnicy będą domagać się poszanowania praw, zachowania wynagrodzeń i ochrony miejsc pracy. Nie zgadzają się na obarczanie najuboższych kosztami walki z kryzysem.

Kryzys w Portugalii: Wielka antyrządowa manifestacja w Lizbonie
(freddie boy/CC/Flickr)
bFfbnICt

W Lizbonie dziś wielka antyrządowa manifestacja. Organizatorzy spodziewają się tysięcy osób niezadowolonych z antykryzysowej polityki władz.

W ubiegłym tygodniu podobna akcja w Porto przyciągnęła 30 tysięcy Portugalczyków, tym razem przygotowujący manifestację związkowcy z Powszechnej Konfederacji Robotników Portugalii CGTP spodziewają się jeszcze większej frekwencji. Manifestację zorganizowano pod hasłem walki z ubożeniem społeczeństwa i wyzyskiem.

Uczestnicy będą się domagać poszanowania praw, zachowania wynagrodzeń i ochrony miejsc pracy. Nie zgadzają się natomiast na zatracanie ochronnej roli państwa i na obarczanie najuboższych kosztami walki z kryzysem.

bFfbnICv

Związkowcy zwracają uwagę na największy obecnie problem Portugalii - szybko rosnące bezrobocie, które przekroczyło już 15 procent, a wśród młodych ludzi - 36 procent. Ich zdaniem, sytuacja może się jeszcze pogorszyć po wprowadzeniu w życie niekorzystnych dla pracowników zmian w kodeksie pracy.

Z obliczeń przedstawicieli CGTP wynika, że nowe przepisy mogą doprowadzić do zlikwidowania nawet 100 tysięcy miejsc pracy. Manifestacja w Lizbonie rozpocznie się o godz. 16 (15 miejscowego czasu).

Czytaj więcej w Money.pl
W Portugalii znaleźli złoto. Wydobycie od 2014? Seria odwiertów przeprowadzonych w portugalskim regionie Alentejo potwierdziła obecność złota.
Tyle Portugalczycy zapłacą za pobyt w Polsce Portugalska Federacja Piłkarska (FPF) zapłaci za pobyt jej piłkarzy w czasie Euro w Polsce 400 tys. euro. - Koszty reprezentacji nie obciążą portugalskich podatników, podkreślił Humberto Coelho, wiceprezes FPF.
Portugalia sparaliżowana. Bo zabrali dodatek Drugi dzień strajku doprowadził do odwołania przed południem około 80 dalekobieżnych pociągów
bFfbnICW
KOMENTARZE
(0)