Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w strefie euro. Coraz większe podziały wśród niemieckich polityków

0
Podziel się:

Niektórzy politycy partii CSU otwarcie sprzeciwiają się stanowisku Angeli Merkel.

Kryzys w strefie euro. Coraz większe podziały wśród niemieckich polityków
(Deutscher Bundestag/Lichtblick/Achim Melde)

Sprawa dalszej pomocy finansowej dla Grecji znów powoduje tarcia w niemieckiej koalicji rządowej. Wbrew stanowisku rządu, niektórzy politycy partii CSU otwarcie mówią o tym, że Grecja powinna opuścić strefę euro.

W wywiadzie dla dzisiejszego wydania dziennika _ Bild _ sekretarz generalny CSU Alexander Dobrindt stwierdził, że wyjście Grecji z eurolandu jest nieuniknione. Jego zdaniem, już w przyszłym roku Ateny pożegnają się ze strefą euro. Słowa polityka skrytykował minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle.

Jak zaznaczył, wypowiedzi tego typu to _ mobbing _ wobec Grecji, który szkodzi nie tylko Atenom, ale i wizerunkowi samych Niemiec. Westerwelle radził też, aby zaczekać na raport kontrolerów z tak zwanej _ troiki _, zanim zacznie się wydawać sądy na temat greckiej gospodarki.

Politycy CSU nie po raz pierwszy stawiają pod znakiem zapytania sens pomagania Grecji. Niedawno szef partii zagroził nawet zerwaniem koalicji, jeśli Niemcy kolejny raz zgodzą się na powiększenie greckich funduszy ratunkowych.

Czytaj więcej w Money.pl
"Zakończcie mobing wobec Grecji" Sekretarz generalny niemieckiej partii wyraził na łamach _ Bild _ opinię, że wyjście Grecji z Eurolandu jest nie do uniknięcia.
Grecja poza euro? Oto czarny scenariusz Koszt wyjścia Grecji ze strefy euro byłby bardzo duży i dlatego należy dać Grekom jeszcze rok na kontynuowanie reform.
Będzie kolejny pakiet ratunkowy dla Grecji? Brakuje 14 miliardów Minister finansów Niemiec przestrzega przed wrzucaniem pieniędzy do _ studni bez dna. _
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)