Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w strefie euro. Merkel i Monti podejmą konieczne kroki

0
Podziel się:

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Włoch Mario Monti podczas rozmowy telefonicznej zadeklarowali, że podejmą wszystkie konieczne kroki, by chronić strefę euro.

Kryzys w strefie euro. Merkel i Monti podejmą konieczne kroki
(World Economic Forum/CC/Flickr)
bFdMilsR

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Włoch Mario Monti podczas rozmowy telefonicznej zadeklarowali, że podejmą wszystkie konieczne kroki, by _ chronić strefę euro _. O rozmowie poinformowała Kancelaria Premiera w Rzymie.

Szefowa niemieckiego rządu, która tradycyjnie spędza z mężem Joachimem Sauerem wakacje we włoskich Alpach, zaprosiła Mario Montiego do Berlina na drugą połowę sierpnia.

Dziennik _ Corriere della Sera _ poinformował w niedzielę, że Angela Merkel rozpoczęła tygodniowy pobyt w miejscowości Solda w Górnej Adydze od spotkania ze światowej sławy włoskim alpinistą Reinholdem Messnerem, który namówił ją, aby wybrała właśnie ten zakątek powyżej Doliny Venosta. To część Włoch, gdzie mówi się wyłącznie po niemiecku - przypomina gazeta.

bFdMilsT

Zdobywca ośmiotysięczników oprowadził w sobotę Merkel i jej męża po założonym przez siebie muzeum ludów górskich w zamku w Brunico._ - Ona uwielbia wycieczki w góry, mam nadzieję, że znajdzie wolny czas na rekreację _ - powiedział himalaista, cytowany przez dziennik. Na jego łamach zauważa się też, że są to wakacje pod _ specjalnym nadzorem _.

Nad bezpieczeństwem kanclerz czuwa podczas górskich wakacji podwójna ochrona, ponieważ do jej 8-osobowej eskorty osobistej dołączyło ośmiu włoskich policjantów i karabinierów z Bolzano.

Czytaj więcej w Money.pl
Chce, by długi państw strefy euro były wspólne Premier Włoch Mario Monti jest za częściowym uwspólnotowieniem długów państw walczącej z kryzysem zadłużenia strefy euro.
Zobacz, co uzgodnił Obama z Angelą Merkel Prezydent przeprowadził oddzielne rozmowy telefoniczne z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i premierem Włoch Mario Montim.
Merkel i Hollande są gotowi na wszystko Przywódcy oświadczyli, że Niemcy i Francja czują się głęboko zobowiązane do obrony integralności strefy euro.
bFdMiltu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)