Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kryzys w USA zagraża światowej gospodarce?

0
Podziel się

EBC jest skłonny użyć wszelkich dostępnych mu instrumentów, aby nie zaszkodzić kruchemu ożywieniu w Eurolandzie.

Kryzys w USA zagraża światowej gospodarce?
(ec.europa.eu)
bDXWwCdN

Szef Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi powiedział, że paraliż budżetowy w USA będzie groźny dla Ameryki i globalnej gospodarki, jeśli będzie się przeciągać.

- _ W chwili obecnej nie odnosimy wrażenia, by blokada budżetowa w USA mogła trwać długo _ - powiedział Draghi na comiesięcznej konferencji prasowej EBC, zorganizowanej po spotkaniu Rady Zarządzającej banku w Paryżu.

Draghi uznał też, że ryzyko, iż Stany Zjednoczone nie będą w stanie obsłużyć swych długów na skutek tego paraliżu jest minimalne.

bDXWwCdP

Francuski minister finansów Pierre Moscovici ostrzegł, że jeśli blokada budżetowa w Ameryce będzie się przeciągać, a ponadto jeśli Kongres USA nie przegłosuje podwyższenia dozwolonego pułapu zadłużenia państwa sytuacja ta zagrozi _ wyhamowaniem ożywienia gospodarczego we Francji _.

Jak podaje AP, również inni wysokiej rangi francuscy politycy podzielają opinię, że paraliż budżetowy w USA zagraża ożywieniu gospodarczemu we Francji. Rzeczniczka rządu Najat Vallaud-Belkacem powiedziała, że sytuacja ta jest niepokojąca.

_ - Wygląda na to, że z każdym dniem rosną finansowe koszty (paraliżu budżetowego) dla USA i dla ich partnerów _ - dodała Vallaud-Belkacem.

Szef EBC powiedział też, że kondycja gospodarcza strefy euro jest wciąż słaba i Bank skłonny jest _ użyć wszelkich dostępnych mu instrumentów _, by utrzymać stopy procentowe na niskim poziomie, aby nie zaszkodzić kruchemu ożywieniu w Eurolandzie.

bDXWwCdV

Kwatera główna EBC znajduje się we Frankfurcie, ale środowa konferencja prasowa została zorganizowana w siedzibie banku centralnego Francji.

We wtorek z powodu nieprzyjęcia przez Kongres USA nowej ustawy budżetowej Biały Dom nakazał wstrzymanie pracy części instytucji federalnych.

Czytaj więcej w Money.pl
"Obama nie powinien ulegać szantażowi" _ - Stawką w paraliżu rządu, wymuszonym przez radykalną mniejszość z Tea Party, jest nic innego jak zasada, na której oparta jest nasza demokracja: władza większości - _uważa publicysta New York Timesa.
Stanom Zjednoczonym grozi gospodarcza katastrofa Opór Republikanów przed _ Obamcare _ oznacza blokadę wydatków. _ Może nastąpić koniec świata _ - ostrzega noblista Paul Krugman.
Obama nie chce kolejnego kryzysu. Ostrzega Republikanów Rząd i agendy federalne mogą mieć potężne problemy po 1 października.
bDXWwCeq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)