Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys we Włoszech. Obama chwali premiera Włoch

0
Podziel się:

Prezydent USA Barack Obama wyraził swoje uznanie dla Mario Montiego za skuteczne działania na rzecz wyjścia Włoch z kryzysu zadłużeniowego.

Kryzys we Włoszech. Obama chwali premiera Włoch
(PAP/EPA)

Prezydent USA Barack Obama* *wyraził swoje uznanie dla Mario Montiego za skuteczne działania na rzecz wyjścia Włoch z kryzysu zadłużeniowego.

Monti przejął niedawno kierownictwo włoskiego rządu od Silvio Berlusconiego, który pozostawił mu kraj zadłużony na 2,5 biliona dolarów.

Obama powiedział, że nowy premier zastosował _ bardzo skuteczne środki _. Wezwał też Europę do wzmocnienia mechanizmu ratowania krajów strefy euro przed bankructwem i zapobiegania szerzeniu się kryzysu zadłużeniowego.

Przed spotkaniem z amerykańskim prezydentem Monti wygłosił w Waszyngtonie przemówienie, w którym zaapelował do przywódców europejskich, aby polityki wychodzenia z kryzysu nie sprowadzali wyłącznie do zaostrzania dyscypliny fiskalnej.

Ostrzegł - podobnie jak wielu ekonomistów - że polityka zaciskania pasa może tak zahamować wzrost, że wywoła to kolejną recesję. Musi ona być - jak powiedział - _ bardziej zorientowana na wzrost _.

Odnosiło się to głównie do niemieckiej kanclerz Angeli Merkel, która największy nacisk kładzie na ograniczanie wydatków rządowych w celu redukcji deficytu.

Czytaj w Money.pl o sytuacji gospodarczej we Włoszech
Niemcy gotowe dołożyć więcej. Pod warunkiem Nowo powołany premier Mario Monti przeforsował we włoskim parlamencie pakiet oszczędnościowy o wartości 30 mld euro.
Włosi nie chcą pakietów antykryzysowych Premier Włoch Mario Monti szereg liberalizacji i położenie kresu potędze korporacji.
Pizza na Wigilię? Wszystko przez recesję To rezultat wyrzeczeń i oszczędności, o które apeluje rząd w związku z kryzysem.
Takie cięcia, że minister płacze, a premier pracuje bez pensji We Włoszech o 5 mld euro zmniejszone zostaną nakłady na lokalne urzędy i instytucje. Może wzrosnąć VAT.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)