Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys we Włoszech. Turystyka mocno ucierpi?

0
Podziel się:

Prawie połowa Włochów nie pojedzie latem tego roku na wakacje - wynika z przedstawionego dzisiaj sondażu.

Kryzys we Włoszech. Turystyka mocno ucierpi?
(Yaisog Bonegnasher /CC/Flickr)

Prawie połowa Włochów nie pojedzie latem tego roku na wakacje - wynika z przedstawionego dzisiaj sondażu. To rezultat kryzysu i wysokich cen wypoczynku. Zwraca się uwagę, że może to pogłębić kłopoty włoskiego sektora turystycznego.

Nadzieje pokłada się w zagranicznych turystach przybywających do Italii. Sondaż Instytutu SWG wskazuje, że blisko 58 procent Włochów, czyli około 26 milionów osób, pozostanie latem w domu.

W analizach podkreśla się, że dane te robią szczególne wrażenie, gdy porówna się je ze statystyką sprzed poważnego kryzysu we Włoszech. W 2010 roku na wakacjach było 80 procent mieszkańców tego kraju. Według przewidywań w rezultacie masowego zjawiska rezygnacji z wyjazdów włoska turystyka może stracić latem tego roku łącznie 5 miliardów euro.

Czytaj więcej w Money.pl
To najgorsze włoskie wakacje od 15 lat W chwili, gdy dziewięć milionów Włochów wraca z wakacji, hotelarze i biura podróży dokonują pierwszego bilansu kończącego się sezonu.
To ma być hit turystyczny roku Znany portal podróżniczy Globe Spots uznał Portugalię za najlepszy kierunek turystyczny 2013 roku. Za największe zalety ojczyzny Vasco da Gamy uznano ciekawą architekturę portugalskich miast oraz wykwintną i urozmaiconą miejscową kuchnię.
Czas tej wyspy jest policzony. Zostanie zalana Czas wyspiarskiego państwa na Pacyfiku jest policzony. Z powodu ocieplania się klimatu archipelag zaleje morze - ocenia przywódca Kiribat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)