Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys we Włoszech. Wciąż konieczne są bolesne wyrzeczenia

0
Podziel się:

Polityk powiedział Włochom, że powinni podjąć teraz bolesne wyrzeczenia.

Kryzys we Włoszech. Wciąż konieczne są bolesne wyrzeczenia
(ec.europa.eu)

Jose Manuel Barroso powiedział , że kryzys finansowy w UE jeszcze się nie skończył i dlatego _ konieczne są wciąż wysiłki i bolesne wyrzeczenia, które muszą być sprawiedliwie rozłożone _.

Barroso uczestniczył w miejscowości Ispra w Lombardii w inauguracji Europejskiego Laboratorium Zarządzania Kryzysowego, wspierającego unijne interwencje w regionach dotkniętych katastrofami.

Szef KE przy okazji nawiązał do kryzysu w strefie euro porównując UE do statku na wzburzonym morzu. _ Nie dopłynęliśmy jeszcze do portu, ale znaleźliśmy kierunek, w którym należy zmierzać, oraz narzędzia, które pomogą nam dotrzeć do celu _ - powiedział Barroso. Jego zdaniem trzeba skoncentrować się obecnie na wzroście gospodarczym i zatrudnieniu.

Barroso gościł również na katolickim uniwersytecie w Mediolanie, gdzie podczas spotkania ze studentami wyraził przekonanie, że _ wcześniej czy później euroobligacje będą nieodzowne _ ze względu na wspólną politykę fiskalną. _ Będzie to ważny sygnał świadczący o zaangażowaniu państw członkowskich _ - wskazał.

Przewodniczący KE stwierdził też: _ Włochy, ale również inne kraje, podjęły odważne decyzje, by zrestrukturyzować gospodarkę _. _ Włochy mają gospodarkę o ogromnym potencjale, ale niektóre sprawy źle się mają _ - ocenił. W opinii Barroso konieczne jest uzdrawianie finansów, by odzyskać zaufanie inwestorów. _ Bo tam gdzie nie ma tego zaufania, nie ma wzrostu _ - zauważył.

Barroso poproszony został też o komentarz do dyskusji o tym, kto będzie nowym szefem eurogrupy i najnowszych hipotez wskazujących jako kandydata niemieckiego ministra finansów Wolfganga Schaeublego. _ Ta decyzja nie należy do mnie, ale do krajów członkowskich _ - przypomniał szef KE i dodał: _ jestem pewien, że będzie to słuszna decyzja _.

Czytaj o działalności Komisji Europejskiej w Money.pl
Polska skarży się na Brukselę w sprawie limitów CO2 Premier Donald Tusk po spotkaniu z szefem KE, Jose Manuelem Barroso zapowiedział wniesienie skargi do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.
Po tym upomnieniu grozi nam Trybunał Resort środowiska obiecuje przygotowanie ustawy do końca roku.
"Propozycja KE nieuczciwa i nieuzasadniona" Węgrzy nie zgadzają się, by zawiesić od 2013 roku dostęp Węgier do 495 mln euro z funduszy spójności UE.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)