Notowania

Przejdź na
gadżety
07.03.2013 08:34

Latające talerze i komórka w rękawiczce. Nowe gadżety na targach Cebit

Telefony komórkowe w rękawiczkach, szpiegowskie gadżety czy długopis, który odczytuje i tłumaczy drukowany tekst.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/SEBASTIAN KAHNERT)

*Telefony komórkowe w rękawiczkach, szpiegowskie gadżety czy długopis, który odczytuje i tłumaczy drukowany tekst. To tylko niektóre urządzenia zaprezentowane podczas trwających w niemieckim Hanowerze targach elektroniki Cebit. *

Komórka w rękawiczce to wynalazek z Chin. Głośnik znajduje się na końcu kciuka, mikrofon - w małym palcu. System połączony jest z aparatem telefonicznym przez bluetooth, toteż można swobodnie rozmawiać nawet w zimie, bez narażania się na odmrożenie dłoni.

Dla wielbicieli gadżetów Jamesa Bonda wystawcy przygotowali małe latające talerze i helikoptery sterowane przez smartfon. Mogą one robić zdjęcia czy filmy wideo. Tajwański cyber-długopis skanuje tekst z kartki, odczytuje i tłumaczy treść na 20 języków, w tym koreański, chiński i japoński.

A Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, pokazała system SAPER czyli aplikację na telefony komórkowe, wykrywającą na przykład miny i niewypały. Targi Cebit potrwają do soboty.

Czytaj więcej w Money.pl
Targi Cebit: Kosmiczne czujniki i tańczące roboty Brytyjski robot Robothespian tańczy na rurze, jak w nocnym klubie i śpiewa. Docelowo ma być on jednak nie tyle zabawką, co domowym pomocnikiem.
Premier wyjechał z targów. Zaskoczony Polską Tusk przyznał podczas targów, że mógłby długo cytować liczby i dane dotyczące polskiej teleinformatyki.
Tusk i Merkel znów ramię w ramię Szef polskiego rządu przyznał, że mógłby bardzo długo cytować liczby i dane dotyczące polskiej teleinformatyki.
Tagi: gadżety, wiadomości, wiadmomości, telekomunikacja, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz