Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Liberadzki uważa, że Majdan to utopia

0
Podziel się:

Według europosła SLD Bogusława Liberadzkiego, między liderami ukraińskiej opozycji są rozbieżności.

Liberadzki uważa, że Majdan to utopia
(photo-service.europarl.europa.eu)

Europoseł SLD Bogusław Liberadzki powiedział w Kijowie po spotkaniu z demonstrantami z Majdanu, że sprawiają oni wrażenie żyjących w utopii i w przekonaniu, że konieczna jest zmiana władzy, ale nie wiedzą na kogo. Według niego, między liderami ukraińskiej opozycji są rozbieżności.

Wiceszef SLD przewodniczy delegacji Partii Europejskich Socjalistów (PES), która dotarła do ukraińskiej stolicy w poniedziałek.

Delegacja spotkała się z liderami ukraińskiej opozycji Witalijem Kliczką i Arsenijem Jaceniukiem, a wieczorem - z przedstawicielami trwających od ponad dwóch miesięcy na Majdanie Niepodległości protestów.

Liberadzki powiedział w poniedziałek wieczorem PAP, że pytał manifestantów z Majdanu, czy są przygotowani na przejęcie władzy, jednak nie uzyskał odpowiedzi.

_ - Żyją w małej społeczności. Mówią, że jest to republika. Są zachwyceni, że wszyscy są sobie równi _ - mówił Liberadzki. _ - Mam jednak wrażenie, że to utopia _ - dodał.

Relacjonując przebieg spotkań z dwoma liderami opozycji europoseł zaznaczył, że ma wrażenie rozdźwięku między szefem partii Udar Witalijem Kliczką a Arsenijem Jaceniukiem, kierującym Batkiwszczyną.

Dodał jednak, że obaj liderzy byli obecni tylko w części spotkań i oddelegowali do dalszej rozmowy swoich współpracowników.

Jak wyjaśnił polityk, pierwszy jest zwolennikiem republiki prezydenckiej, a drugi - parlamentarno-prezydenckiej. _ Więcej władzy dla rządu, a zdecydowanie mniej dla prezydenta _ - doprecyzował.

Według Liberadzkiego, Kliczko chce być prezydentem, a politycy Batkiwszczyny sprawiają wrażenie liczących na porozumienie z rządzącą Partią Regionów. - _ Są umiarkowani w krytyce. Udar jest bojowo nastawiony _ - zauważył.

Delegacja Partii Europejskich Socjalistów będzie w Kijowie do wtorku. Oprócz Liberadzkiego w jej skład wchodzi m.in. szefowa Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy Weronika Marczuk.

Czytaj więcej w Money.pl
"Kijów musi sobie zasłużyć na pomoc Rosji" Moskwa nie przeleje kolejnej transzy pomocy dla Ukrainy. W centrum Kijowa znów zamieszki.
Ostrzegają przed rebeliantami na Ukrainie Doradca prezydenta Rosji Siegiej Głazjew wezwał Stany Zjednoczone, by zaprzestały szantażowania Ukrainy.
Propozycja Rosji dla Ukrainy. Namawiają do... Zdaniem doradcy prezydenta Putina, na Ukrainie dochodzi do próby przewrotu i obalenia porządku konstytucyjnego.
Bruksela obiecuje pomoc, a Ukraińcy grają w piłkę Europosłowie wzywając do zaangażowania, grożą władzom w Kijowie sankcjami.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)