Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

List otwarty w sprawie 30-godzinnego tygodnia pracy

0
Podziel się:

W styczniu bieżącego roku stopa bezrobocia wynosiła w Niemczech 7,4 proc.

List otwarty w sprawie 30-godzinnego tygodnia pracy
(IPON-BONESS/SIPA/EAST NEWS)
bFgqpTYR

Ponad 100 naukowców, polityków i związkowców zażądało w liście otwartym wprowadzenia 30-godzinnego tygodnia pracy, przy zachowaniu pełnych wynagrodzeń. Argumentują, że potrzebne jest _ uczciwe rozdzielenie pracy _.

Wśród sygnatariuszy listu, domagających się _ kolektywnego skrócenia czasu pracy _, aby skutecznie walczyć z bezrobociem, jest szefowa Lewicy Katja Kipping oraz Sara Wagenknecht, która jest ekspertem tej partii w sprawach gospodarczych.

Niemiecki Federalny Urząd Statystyczny informował w raporcie z sierpnia 2012 roku, że średni tygodniowy czas pracy w Niemczech wynosi 40,7 godz., a średnia dla Unii Europejskiej to 40,4 godz. Najkrócej w UE pracują Duńczycy - średnio 37,7 godz., a najdłużej Brytyjczycy - 42,2 godz.

bFgqpTYT

W styczniu bieżącego roku stopa bezrobocia wynosiła w Niemczech 7,4 proc.

Czytaj więcej o sytuacji w Niemczech w Money.pl
Będą mieć budżet na plusie. Niemcy wzorem dla Europy Po raz pierwszy od 40 lat zarobimy więcej niż wydamy - zapowiada minister finansów Wolfgang Schaeuble. Nadwyżka pójdzie na spłatę długów.
Plagiat pogrąża niemiecką minister nauki Rezygnacja Annette Schavan nie jest niespodzianką. Po tym jak uniwersytet w Duesseldorfie odebrał jej stopień doktora, dymisja była już tylko kwestią czasu.
bFgqpTZu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)