Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szkoła
25.01.2011 08:20

MEN nie potrafi wydawać pieniędzy z UE

Resort zleca badania i analizy, których wnioski do niczego nie służą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mrloz/iStockphoto)

*Resort edukacji, dysponujący 4 miliardami złotych unijnych środków na zmiany w systemie kształcenia, może większość tych pieniędzy stracić. *

Z kwoty przeznaczonej na raporty, badania i ekspertyzy, która wynosi połowę dotacji, finansowane są bezproduktywne szkolenia w drogich hotelach czy badania, z których wnioski nigdy nie zostaną zastosowane - alarmuje _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Gazeta pisze, że MEN zleciło między innymi zbadanie efektywności i jakości edukacji za 338 milionów złotych, 34 miliony poszły na ekspertów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Resort pytany przez gazetę o liczbę konkretnych aktów prawnych, które powstały w wyniku prac prowadzonych w ramach unijnych dotacji, uchyla się od odpowiedzi.

MEN ma problemy z wydatkowaniem całej sumy unijnych środków. Do tej pory udało się rozliczyć z Komisją Europejską 10 procent funduszy. Według czarnego scenariusza, trzy zmarnowane przez resort edukacji lata mogą spowodować, że Polska straci nawet 3 miliardy złotych dotacji, którą powinna wydać do 2013 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t96164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;chce;zabrac;kolei;pieniadze,120,0,756856.html) Rząd chce zabrać kolei pieniądze Spółki PKP nie zdążą wykorzystać unijnych pieniędzy i Polska je straci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t95573.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;liderem;wydawania;srodkow;z;ue;na;rolnictwo,14,0,744462.html) Polska liderem wydawania środków z UE na rolnictwo ARiMR z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wypłaciła 19,5 mld zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t95581.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/unijne;kopalnie;na;dotacjach;moga;przetrwac,130,0,712322.html) Unijne kopalnie na dotacjach mogą przetrwać Niemiecki rząd zgadza się na ustępstwa. Likwidacje dopiero po 2018 roku.
Tagi: szkoła, men, dotacje, unia, pieniądze, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz