Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Merkel, Hollande, Cameron i Monti postanowili: oszczędności i wzrost

0
Podziel się:

To spotkanie zostało zwołane nagle, w związku z nadchodzącym szczytem G8.

Merkel, Hollande, Cameron i Monti postanowili: oszczędności i wzrost
(ec.europa.eu)

Przywódcy czterech największych krajów UE - Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch - zgodzili się, że ich celem jest zarówno polityka oszczędności, jak i wzrost gospodarczy.

Właśnie zakończyła się nadzwyczajna wideokonferencja, którą zwołano przed szczytem G8 w Camp David. Uczestniczyli w niej kanclerz Angela Merkel, prezydent Francois Hollande oraz premierzy David Cameron i Mario Monti.

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert powiedział po rozmowie, że między uczestnikami panowała _ duża zgodność _ co do tego, że _ fiskalna konsolidacja i wzrost nie są przeciwieństwami, lecz że są konieczne _. W wideokonferencji uczestniczyli także szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso oraz przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.

Dla prezydenta Francji, który domaga się uzupełnienia podpisanego w marcu przez 25 z 27 krajów UE paktu fiskalnego o pakt dotyczący wzrostu gospodarczego, szczyt G8 będzie pierwszym międzynarodowym spotkaniem na najwyższym szczeblu.

Celem przeforsowanego przez Merkel i poprzedniego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego paktu fiskalnego jest konsolidacja budżetów narodowych i zapobieżenie w przyszłości nadmiernemu zadłużaniu się państw europejskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Dramat Hollande'a. Po czyjej stronie stanie? Głosując na partie, które chcą odrzucenia lub renegocjacji pakietu ratunkowego, Grecy postawili Francois Hollande'a przed poważnym dylematem.
Merkel: Wielka Brytania też ma w tym interes Chociaż David Cameron zablokował zmiany unijnych traktatów, Niemcy nadal mają Anglię za strategicznego partnera.
"Reformy na niemiecki wzór" Ostro o szczycie Nie ma pomysłów, które można wdrożyć szybko. A co jest? Właściwie nic rewolucyjnego - pisze gazeta Le Soir.
kryzys
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)