Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia europejska
07.11.2012 18:06

Merkel: Nie ma zamkniętego klubu krajów strefy euro

Angela Merkel przekonywała, że nie należy bać się zmian unijnego traktatu. Zastrzegła jednak, że reformując Wspólnotę, nie chce tworzyć unii dwóch prędkości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel nadal opowiada się za gruntowną reformą Unii Europejskiej. Szefowa niemieckiego rządu przemawiając w Brukseli przekonywała, że Unia musi wyciągnąć wnioski z obecnego kryzysu.

- _ Musimy dopilnować, żeby Europa wyszła z tego kryzysu wzmocniona. To znaczy, że musimy przeanalizować błędy popełnione przy tworzeniu Unii i odnowić jej podstawy _ - podkreśliła kanclerz.

Angela Merkel przekonywała, że nie należy bać się zmian unijnego traktatu. Zastrzegła jednak, że reformując Wspólnotę, nie chce tworzyć unii dwóch prędkości.

- _ Nie ma zamkniętego klubu krajów strefy euro, zawsze będziemy zachęcać do współdziałania. I będę się opowiadać za tym, żeby pogłębiona wspólnota nie wiodła do unii dwóch prędkości, tylko do unii podwójnych sił _- powiedziała Merkel.

Angela Merkel zaznaczyła, że na szczycie Unii w grudniu powinien zostać przyjęty konkretny plan reform Wspólnoty. Miałyby one zostać wprowadzone w ciągu dwóch do trzech lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy: Merkel i prezydent Gauck gratulują Obamie W liście gratulacyjnym kanclerz napisała, że niezwykle sobie ceni bliską i przyjacielską współpracę z amerykańskim prezydentem.
Merkel straci stanowisko? Oni chcą zmian Grupa deputowanych Grupa deputowanych rządzącej w Niemczech CDU, którzy uważają, że ich partia pod kierownictwem Angeli Merkel zbyt mocno dryfuje na lewo, wezwali do zachowania konserwatywnych wartości.
Merkel przekona Camerona? To ważne dla nas Kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się z premierem Wielkiej Brytanii, żeby porozmawiać o nowym unijnym budżecie.
Tagi: unia europejska, angela merkel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz