Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pomoc dla cypru
03.04.2013 12:39

MFW pożyczy Cyprowi miliard euro

Porozumienie o pożyczce, zawarte przez dyrekcję MFW, zostanie zatwierdzone na początku maja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Międzynarodowy Fundusz Walutowy zamierza udzielić Cyprowi pożyczki wysokości miliarda euro w ramach międzynarodowej pomocy opiewającej na 10 miliardów euro - poinformowała szefowa MFW Christine Lagarde.

Porozumienie o pożyczce, zawarte przez dyrekcję MFW, _ zostanie przedłożone do aprobaty Radzie Administracyjnej na początku maja _ - sprecyzowano w komunikacie.

W zamian za pomoc finansową od strefy euro i MFW na ratowanie swojego sektora bankowego Cypr ma przeprowadzić jego restrukturyzację, a także konsolidację finansów, reformy strukturalne i prywatyzację. Ponadto Bank of Cyprus, który jest największą cypryjską instytucją finansową, ma zostać zrestrukturyzowany i wchłonąć dobre aktywa likwidowanego banku Laiki. Pełne koszty tej likwidacji mają ponieść udziałowcy, posiadacze akcji i właściciele nieubezpieczonych depozytów powyżej 100 tys. euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Cypr i trojka porozumiały się w sprawie kredytów Uzgodniono szczegóły wsparcia gospodarki wyspy. Taką informację przekazał przedstawiciel rządu w Nikozji Christos Stilianidis.
Śledztwo na Cyprze. Jest pierwsza dymisja Ze stanowiska zrezygnował minister finansów Michalis Sarris. To on stał na czele banku Laiki, kiedy pojawiły się problemy.
Rusza śledztwo. Prześwietlą nawet prezydenta Śledztwo w sprawie wszystkich afer związanych z kryzysem finansowym, w którym pogrążył się kraj, nie oszczędzi nikogo.
Tagi: pomoc dla cypru, mfw, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz