Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miller: Budżet Unii to sukces Polski, sukces Tuska

0
Podziel się

- Nie sądzę, żeby rezultat mógł być lepszy - mówi szef SLD.

Miller: Budżet Unii to sukces Polski, sukces Tuska
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEiegsjV

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller powiedział w sobotę w Rzeszowie, że wynegocjowany budżet unijny na lata 2014-20 to jest _ sukces Polski, sukces premiera Tuska, który w trudnych negocjacjach uzyskał dla naszego kraju tyle, ile było możliwe _.

_ - Nie sądzę, żeby rezultat mógł być lepszy. Cieszę się zwłaszcza, że wywalczono kwotę prawie 73 miliardów euro na politykę spójności i ok. 30 mld euro na politykę rolną. To są kwoty olbrzymie i gratulując panu premierowi, będziemy bardzo uważnie przyglądać się, jak one zostaną wykorzystane _ - mówił podczas konferencji prasowej lider SLD.

Miller dodał, że _ problem aplikacji środków unijnych jest coraz większym kłopotem dla rządu _. Jego zdaniem było to widać w ostatnich miesiącach, _ kiedy co chwila dowiadywaliśmy się, że inwestycje korzystające ze środków unijnych są zagrożone, że Bruksela przypomina o rozmaitych błędach _.

bEiegsjX

_ - Ciesząc się, że polityka budżetowa została pozytywnie zarysowana, jednocześnie wyrażamy obawę, że jeżeli się to nie zmieni, to Polska będzie w kłopotach związanych z koniecznością opłat w postaci różnych kar _ - zauważył.

W opinii Millera _ w warunkach kryzysu, w jakim znajduje się UE, Polska nie mogła wynegocjować lepszych rezultatów _.

- Zwrócił też uwagę na stanowisko _ czołowych liderów Parlamentu Europejskiego _, którzy _ być może będą wetować ustalenia, które zostały przyjęte w Brukseli _. W jego ocenie _ byłby to kłopot _.

W sobotę na Podkarpaciu lider SLD odwiedzi Rzeszów i Stalową Wolę. Powiedział, że jego wizyta jest elementem przygotowań do przyszłorocznej kampanii wyborczej do samorządów. _ Wprawdzie ich termin jest odległy, ale przywiązujemy do nich dużą uwagę _ - podkreślił.

bEiegskd
Czytaj więcej w Money.pl
Cameron dumny z ugody budżetowej Brytyjska prasa nie powitała sukcesu premiera Davida Camerona na unijnym szczycie z aż takim entuzjazmem jak on sam.
Francja: Europarlament nie chce tego budżetu Przyjęty w Brukseli budżet to sukces premiera Wielkiej Brytanii - akcentuje francuska prasa.
Niemcy: To nie jest budżet doskonały Niemiecka prasa podzielona w ocenie efektów budżetowego szczytu.
bEiegsky
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)