Notowania

bogdan zdrojewski
08.05.2009 07:24

Ministrowie nie korzystają z unijnych pieniędzy?

Resorty kultury, zdrowia i środowiska realizują plan na poziomie... zero procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Do 3 maja wydano 23 procent zaplanowanych na ten rok pieniędzy z unijnych funduszy. W niektórych resortach wydano drastycznie mało.

Na zdjęciu Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego* *

W programach podlegających Ministerstwu Gospodarki faktyczne wydatki osiągnęły zaledwie 4 procent planu., w funduszach podległych MSWiA - 1 procent. A w programach podlegających resortom kultury, zdrowia i środowiska straszy okrągłe zero - czytamy w _ Gazecie Wyborczej _.

Dziennik dostał wyliczenia Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, z których wynika, że rząd może się pochwalić dużą liczbą podpisanych umów o dotacje - aż na 21,5 miliarda złotych. Ale - zauważa gazeta - faktyczne wydatki są - na razie - dużo niższe.

_ Gazeta Wyborcza _ dodaje, że rząd zaplanował, że w tym roku w całej Polsce z funduszy Unii Europejskiej wydanych będzie 16 miliardów 800 milionów złotych. Z tego nieco ponad 10 miliardów w ramach _ programów krajowych _ nadzorowanych przez ministerstwa.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: bogdan zdrojewski, wiadomości, gospodarka, polityka, unia, najważniejsze, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz