Notowania

mołdawia
17.07.2013 18:48

Mołdawia do Unii Europejskiej?

Rumuński prezydent Traian Basescu, który przebywa z wizytą w Kiszyniowie, zaapelował dzisiaj do władz Mołdawii, aby kontynuowały wysiłki w kierunku zbliżenia kraju do Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)
Na zdj. Traian Basescu

Podkreślił, że Rumunię i Mołdawię łączy partnerstwo krwi.

Basescu i prezydent Mołdawii Nicolae Timofti rozmawiali o wspólnych przedsięwzięciach - rozbudowie sieci energetycznej i konstrukcji mostów na rzece Prut._ - Obecna wizyta jest ważna dla przyszłości Mołdawii, która przygotowuje się na wielki sukces _, jakim jest zbliżenie z Unią Europejską, w skład której wchodzi Rumunia - powiedział Basescu. Mołdawia liczy, że w listopadzie w Wilnie na szczycie Partnerstwa Wschodniego parafuje umowę stowarzyszeniową z UE.

Basescu jest bardzo popularny w Mołdawii, gdyż w ciągu dziewięciu lat swego urzędowania tysiące Mołdawian otrzymało rumuńskie obywatelstwo. Cztery piąte Mołdawian jest rumuńskiego pochodzenia - stąd _ braterstwo krwi _, o którym mówił prezydent Rumunii. Większa część Mołdawii należała do Rumunii do 1940 roku, zanim terytorium to przyłączono do ZSRR.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska chce im pomóc wejść do Unii - _ Polska wspiera wysiłki Mołdawii na rzecz zbliżenia z Unią Europejską _ - powiedział marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.
Niemcy i Holandia chcą karać kraje UE Szefowie dyplomacji Niemiec, Danii, Holandii i Finlandii chcą, by sprawa ta została przedyskutowana podczas posiedzenia ministrów ds. europejskich.
Rozsądzą o przyszłości Rumunii i Bułgarii? W Brukseli dziś dyskusja o Schengen, a okazją jest spotkanie unijnych ministrów spraw wewnętrznych. Co z rozszerzeniem strefy?
Tagi: mołdawia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz