Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Monti: Sytuacja na rynkach finansowych to problem europejski

0
Podziel się:

Rząd Montiego nie mógł przedyskutować na nowo z Unią zobowiązań do doprowadzenia równowagi w finansach publicznych.

Monti: Sytuacja na rynkach finansowych to problem europejski
(FriendsofEurope/CC/Flickr)

Premier Włoch Mario Monti powiedział na konferencji prasowej w Rzymie, że sytuacja na rynkach finansowych stanowi _ problem europejski _. - _ Potrzebna jest solidarna i wspólnotowa odpowiedź _ - ocenił Monti.

Szef rządu zwrócił uwagę na to, że tradycyjna konferencja prasowa na zakończenie roku odbywa się w _ historycznym momencie _ dla Włoch, przeżywających kryzys.

Monti oświadczył, że natychmiastowe przywrócenie wiarygodności kraju i realizacja programu ratowania finansów publicznych było _ obowiązkiem _ jego gabinetu, ponieważ - jak przypomniał - już poprzedni rząd Silvio Berlusconiego zobowiązał się na forum europejskim do doprowadzenia równowagi w finansach w 2013 roku.

W opinii profesora Montiego jego rząd nie mógł _ przedyskutować na nowo _ z UE tych zobowiązań. Premier mówił, że po tym, co jego rząd _ musiał zrobić _ rozpoczyna się nowy rozdział tego, co _ chce zrobić _.

_ - Od dzisiaj rozpoczyna się faza "Rośnij, Italio" _ - oświadczył premier kładąc nacisk na konieczność wzrostu gospodarczego. Według niego to drugi etap uzdrawiania finansów państwa, zapoczątkowany przez przyjęty przez rząd pakiet antykryzysowy, który sam Monti nazwał wcześniej _ ratunkiem dla Włoch _.

O kryzysie Eurolandu czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t84887.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/strefa;euro;znajdzie;rozwiazanie;ale;kryzys;sie;pogorszy,151,0,998295.html) Strefie euro trzeba przesilenia. Potem lepiej _ Ryzyko będzie musiał wziąć na siebie europejski sektor publiczny _ - uważa analityk banku UBS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t96560.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/strefa;euro;zamieni;sie;w;unie;fiskalna;albo;sie;rozpadnie,22,0,997654.html) "Bankom strefy euro trzeba skrócić mękę" W obecnym kształcie nie przetrwa. To jest bardzo prawdopodobne - uważa Michael Hewson - analityk CMC Markets.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t40512.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/pomimo;kryzysu;strefy;euro;nadal;wierzymy;w;ue,97,0,996705.html) Bardziej ufamy Unii, niż własnemu rządowi Aż 61 procent badanych Europejczyków uważa, że ich obecna sytuacja finansowa jest dobra.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)