Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Moody's obniżył ratingi Hiszpanii i Cypru

0
Podziel się:

Nie tylko hiszpański sektor bankowy budzi duże obawy na rynkach finansowych.

Moody's obniżył ratingi Hiszpanii i Cypru
(imago stock&people/EAST NEWS)

Agencja ratingowa poinformowała wczoraj o obniżeniu noty Hiszpanii o trzy stopnie - do Baa3, a Cypru, znajdującego się już w kategorii spekulacyjnej, o dwa poziomy do Ba3.

Na zdjęciu premier Hiszpanii Mariano Rajoy

Ocena długoterminowej wiarygodności kredytowej według Moody's Hiszpanii plasuje się tuż nad kategorią spekulacyjną, ale agencja ostrzegła przed możliwością kolejnej obniżki. Jak wyjaśniono, o obniżeniu noty przesądziło przyznanie Hiszpanii 100 miliardów euro wsparcia dla sektora bankowego, a także _ bardzo ograniczony dostęp do rynków finansowych _.

W chwili objęcia urzędu w grudniu 2011 roku przez premiera Mariano Rajoya, który zapowiedział program oszczędności, nota Hiszpanii była o pięć stopni wyższa, na poziomie A1.

Obniżenie noty Cypru jest spowodowane natomiast _ konkretnym wzrostem prawdopodobieństwa opuszczenia strefy euro przez Grecję _, co oznaczałoby konieczność zwiększenia ewentualnego wsparcia rządu dla uzależnionego od sytuacji w Grecji cypryjskiego sektora bankowego. Jak napisano, nota Cypru pozostaje pod obserwacją z możliwością dalszego obniżenia.

Kilka dni temu Cypr dał do zrozumienia, że przed końcem miesiąca może się zwrócić o międzynarodową pomoc finansową, zarówno dla swych banków, jak i dla państwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Fitch obniżył rating dwóch hiszpańskich banków Agencja Fitch poinformowała o obniżeniu ratingu dwóch banków hiszpańskich - Banco Santander i Banco Bilbao Vizcaya Argentaria - z A do BB+, w obu przypadkach z perspektywą negatywną.
Po Hiszpanii oni poproszą o miliardy euro? Są tego blisko W ostatnich dniach podjęto decyzję o dofinansowaniu hiszpańskich banków kwotą 100 mld euro.
Rating Hiszpanii znów w dół. Brakuje nawet 100 mld euro Agencja ratingowa Fitch obniżyła wiarygodność kredytową Hiszpanii o trzy stopnie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)