Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSWiA chce zlikwidować prawa jazdy i dowody rejestracyjne

0
Podziel się

MSWiA przedstawi po wyborach projekt przepisów znoszących obowiązek posiadania prawa jazdy - zapowiedział Jerzy Miller szef tego resortu.

MSWiA chce zlikwidować prawa jazdy i dowody rejestracyjne
(kprm.gov.pl)
bEihCSwR

Szef MSWiA Jerzy Miller zapowiedział, że po wyborach parlamentarnych zostanie przedstawiony projekt znoszący obowiązek posiadania praw jazdy i dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Obecnie kierowcy mają obowiązek posiadania obu tych dokumentów. Projektowane przepisy - dotyczące ewidencji pojazdów oraz kierowców - zakładają, że kierujący samochodem będzie się musiał wylegitymować jedynie dowodem osobistym lub paszportem, a pozostałe informacje policjant sprawdzi w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

- _ Uprawnienia do prowadzenia pojazdów wynikają ze zdania egzaminu, a nie z faktu posiadania dokumentu. W związku z tym zapis w systemie komputerowym będzie wystarczający dla każdego policjanta do przeprowadzenia kontroli uprawnień kierowcy _ - podkreślił Miller. Dodał, że jest to element informatyzacji państwa.

bEihCSwT

CEPiK zawiera dane oraz informacje o pojazdach i ich właścicielach. Są w nim także m.in. informacje o kradzieżach pojazdów lub ich odzyskaniu, zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych czy zakazie prowadzenia pojazdów.

Miller uczestniczył dzisiaj w XXI Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Inne informacje o prawach jazdy czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t89304.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/utrata;prawa;jazdy;za;alimenty;jest;furtka,243,0,892915.html) Nie stracą praw jazdy. Niezgodne z konstytucją Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny opowiedziała się za tym, by dłużnicy alimentacyjni nie tracili praw jazdy, jeśli płacą co najmniej połowę zasądzonej kwoty. Senat proponował, by było to 75 proc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/t17698.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/publikacje/artykul/prawo;jazdy;2011;sprawdz;co;sie;zmienia,148,0,747156.html) Prawo jazdy 2011. Sprawdź co się zmienia Nie zredukujemy już punktów karnych. Motocykle dla 24-latków, a kurs zdrożeje o 23 procent.
bEihCSxu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)