Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nadmierny deficyt na Węgrzech. Unia nie da kary

0
Podziel się:

Decyzję Brukseli muszą jeszcze zatwierdzić unijne rządy, ale będzie to formalność. Dziś zamknięto też procedury nadmiernego deficytu wobec Bułgarii i Niemiec.

Nadmierny deficyt na Węgrzech. Unia nie da kary
(ec.europa.eu)

Nie będzie bezprecedensowej kary finansowej dla Węgier za nadmierny deficyt finansów publicznych. Komisja Europejska jest za zniesieniem sankcji w wysokości pół miliarda euro - poinformował o tym jej szef Jose Barroso.

- _ Z zadowoleniem informuję, że zarekomendowaliśmy zniesienie kary polegającej na zamrożeniu pieniędzy z Funduszu Spójności, ponieważ Węgry podjęły skuteczne działania, by zredukować nadmierny deficyt _- powiedział Barroso.

Decyzję Brukseli muszą jeszcze zatwierdzić unijne rządy, ale będzie to raczej formalność. Komisja poinformowała też dziś o zamknięciu procedury nadmiernego deficytu wobec Bułgarii i Niemiec, które skutecznie go zmniejszyły.

Bruksela jest gotowa także łagodniej potraktować Hiszpanię i dać jej dodatkowy rok na redukcję deficytu. Po wykreśleniu Niemiec i Bułgarii z listy krajów objętych procedurą nadmiernego deficytu, wciąż problemy z tym ma 21 państw.

W tej grupie jest Polska, choć niewykluczone, że w przyszłym roku i wobec niej Komisja Europejska zakończy postępowanie. Najnowsze prognozy gospodarcze mówią bowiem o tym, że deficyt nie przekroczy dozwolonego limitu 3. procent PKB.

Czytaj więcej w Money.pl
Tu zapłacą podatek od rozmów telefonicznych Parlament Węgier uchwalił dziś ustawę o podatku od rozmów telefonicznych, której projekt przedstawił rząd w ramach swych działań na rzecz zmniejszenia deficytu budżetowego.
Bruksela ich chwali. Miliony euro i tak stracą? Komisja Europejska przewiduje, że deficyt publiczny Węgier wyniesie w 2012 r. 2,5 proc. PKB, a w 2013 r. - 2,9 proc., czyli poniżej pułapu 3 proc.
Mamy wysoki VAT? Tam mają jeszcze wyższy Podwyżkę podatku od towarów i usług jako remedium na łatanie budżetu poparła Komisja Europejska. Prognozy są jednak złe, bo wzrośnie...
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)