Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys we włoszech
01.07.2011 11:14

Nie chcą podzielić losu Grecji, tną wydatki

47 miliardów euro zamierza zaoszczędzić włoski rząd, by zredukować zadłużenie państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

47 miliardów euro zamierza zaoszczędzić włoski rząd, by zredukować zadłużenie państwa. Program, przyjęty przez radę ministrów, przewiduje m. in. poważne zmiany systemu podatkowego.

Autor programu oszczędnościowego - minister finansów Giulio Tremonti twierdzi, że jego realizacja zbliży Włochy do celu, jakim jest znak równania pomiędzy przychodami i wydatkami państwa. _ W tej chwili Włochy żyją jeszcze ponad stan, ale trzy czwarte drogi mamy już za sobą _ - oświadczył Tremonti.

Premier Berlusconi określił program jako podyktowany zdrowym rozsądkiem. Zapowiedział, że gotów jest przedyskutować go z opozycją, ale uprzedził, że w sprawie jego aprobaty przez parlament ucieknie się znów do wotum zaufania.

ZOBACZ RELACJĘ Z RZYMU (Euronews, ang):

W ciągu najbliższych trzech lat zmianie ulegnie system podatkowy: z dotychczasowych pięciu progów pozostaną tylko trzy, w wysokości 20, 30 i 40 procent. Poważnie zostaną ograniczone wydatki samorządów lokalnych oraz władz centralnych. Nie zdecydowano się natomiast na zmniejszenie zarobków parlamentarzystów i członków rządu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t113222.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/berlusconi;zapowiada;dokonczy;kadencje,225,0,860897.html) Berlusconi zapowiada: Dokończy kadencję Premier Włoch poniósł całkowitą klęskę w referendum, w którym ponad 90 proc. uczestników domagało się m.in. uchylenia ustawy pozwalającej premierowi opóźniać rozprawy sądowe toczące się przeciwko niemu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/the;economist;berlusconi;to;kleska,9,0,853513.html) "The Economist": Berlusconi to klęska Magazyn przypomina, że 74-letni premier jest najbogatszym człowiekiem we Włoszech i najdłużej rządzącym premierem od czasów Mussoliniego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t148862.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;przyjela;reformy;co;czeka;gielde;i;zlotego,77,0,863565.html) Grecja przyjęła reformy. Co czeka giełdę i złotego? Analitycy prognozują dla Money.pl zachowanie indeksów oraz głównych walut.
Tagi: kryzys we włoszech, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz