Notowania

niemcy
31.05.2013 10:08

Niemcy: Antykapitalistyczne protesty we Frankfurcie nad Menem

Demonstranci usiłują zablokować wejścia do siedziby Europejskiego Banku Centralnego, aby uniemożliwić pracownikom banku podjęcie pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/BORIS ROESSLER)

Przeciwnicy kapitalizmu z organizacji Blockupy protestują we Frankfurcie nad Menem przeciw polityce oszczędności, która - ich zdaniem - doprowadziła do katastrofalnej sytuacji w krajach południowej Europy. Protestujący chcą zablokować wejście do EBC.

W rozpoczętej w piątek rano akcji uczestniczy - według policji - od 1000 do 1400 osób. Organizatorzy protestu szacują liczbę uczestników na 2500.

Demonstranci usiłują zablokować wejścia do siedziby Europejskiego Banku Centralnego, aby uniemożliwić pracownikom banku podjęcie pracy. Młodzi ludzie utworzyli kordon wokół EBC i skandują hasła krytyczne wobec polityki finansowej prowadzonej przez tę instytucję.

Podobne demonstracje planowane są także przed siedzibą Deutsche Banku raz na frankfurckim lotnisku. Protest ma być kontynuowany w sobotę. Organizatorzy spodziewają się, że w głównej demonstracji weźmie udział 20 tys. osób.

Zorganizowany rok temu przez Blockupy antykapitalistyczny protest zdezorganizował przez kilka dni życie we Frankfurcie - mieście pełniącym rolę finansowej stolicy Niemiec.

Czytaj więcej w Money.pl
Neofaszyści na ulicach Frankfurtu. "Niemieckie miejsca pracy dla Niemców" W celu zapewnienia bezpieczeństwa do miasta zostali ściągnięci policjanci z innych landów.
Minister rządu Merkel odchodzi do biznesu Opozycja krytykuje powiązania polityki z biznesem, zapominając jednak o sprawie Gerharda Schroedera.
Starcie między Niemcami a komisarzem UE Komisarz UE ds. handlu dąży do nałożenia tymczasowego cła na eksportowane do UE po dumpingowych cenach panele słoneczne z Chin.
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz