Notowania

kryzys w hiszpanii
29.04.2013 19:48

Niemcy chcą wesprzeć małe i średnie przedsiębiorstwa Hiszpanii

Ministrowie nie ujawnili szczegółów planu. Wyjaśnili, że każdy z nich wyznaczy osobę do skonkretyzowania wspólnych zamierzeń do końca maja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WEF/CC BY-SA 2.0/wikipedia)

Niemcy i Hiszpania oznajmiły w poniedziałek, że chcą opracować plan, który pozwoli na przyciągnięcie prywatnych inwestycji do małych i średnich przedsiębiorstw hiszpańskich - siły napędowej gospodarki pogrążonej w kryzysie i dotkniętej wielkim bezrobociem.

_ Osiągnęliśmy porozumienie w kwestii (...) znalezienia sposobu finansowania małych i średnich firm hiszpańskich, które są konkurencyjne _ - powiedział minister gospodarki Hiszpanii Luis de Guindos na wspólnej konferencji prasowej z niemieckim ministrem finansów Wolfgangiem Schaeuble. Konferencja odbyła się w Loja na południu Hiszpanii.

Minister Schaeuble podkreślił, że przyjęty _ plan jest projektem pilotażowym, który może posłużyć jako przykład dla innych państw, i jest skierowany głównie na walkę z bezrobociem, zwłaszcza wśród ludzi młodych _.

Ministrowie nie ujawnili szczegółów planu. Wyjaśnili, że każdy z nich wyznaczy osobę do skonkretyzowania wspólnych zamierzeń do końca maja.

Bezrobocie w Hiszpanii wynosi 27,2 proc., w grupie osób do 25. roku życia sięga, jak pisze Associated Press, 57 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy europejskimi biedakami? Większy majątek od przeciętnego Niemca zgromadził mieszkaniec Hiszpanii, a nawet Cypru - wynika z raportu EBC.
Kryzys przygnał ich do pracy. Wzrost 15 proc. Większość imigrantów pochodzi z krajów Unii Europejskiej. Największy przyrost zaobserwowano wśród mieszkańców Grecji, Hiszpanii i Portugalii.
Zadlużony kraj jest już na dobrej drodze Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble ocenił w Berlinie, że borykająca się z kryzysem zadłużenia Hiszpania nie potrzebuje programu pomocy od strefy euro.
Tagi: kryzys w hiszpanii, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz