Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Euroland czekają dwa lata niepokojów?

0
Podziel się:

Niemiecki minister finansów wezwał też francuskiego prezydenta Francoisa Hollande'a do dotrzymania traktatów.

Niemcy: Euroland czekają dwa lata niepokojów?
(PAP/EPA)

Opanowanie kryzysu w strefie euro potrwa od roku do dwóch lat - * przewiduje minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble (na zdj.) *. - _ Za dwanaście do dwudziestu czterech miesięcy przeżyjemy uspokojenie rynków finansowych _ - ocenił polityk CDU.

W wywiadzie dla francuskiej rozgłośni Europe 1 Schaeuble potwierdził swoje stanowisko, że Grecja powinna pozostać w Europie. Trapiony kryzysem kraj powinien jednak - zdaniem niemieckiego polityka - _ wnieść swój wkład w uzdrowienie gospodarki _.

Schaeuble wyraził ponadto _ absolutne przekonanie _, że niemiecko-francuska współpraca będzie kontynuowana także po zmianie rządu w Paryżu. Wezwał jednak francuskiego prezydenta Francoisa Hollande'a do dotrzymania traktatów. W ten sposób Schaeuble odniósł się do jego zapowiedzi, że nie ratyfikuje paktu fiskalnego dopóki nie zostanie on uzupełniony o pakt na rzecz wzrostu.

Niemcy przeforsowały podpisany w marcu przez 25 krajów UE pakt fiskalny, którego celem jest konsolidacja finansów oraz zapobieganie w przyszłości nadmiernemu zadłużaniu się krajów europejskich.

Z kolei były francuski minister finansów Francois Baroin wyraził wcześniej opinię, że kryzys może potrwać jeszcze cztery do pięciu lat.

Tymczasem premier Francji Jean-Marc Ayrault powiedział tymczasem stacji France Inter, że w sporze o politykę oszczędności i wzrostu w Europie Paryż do końca czerwca porozumie się z Berlinem. Konieczny jest jednak _ otwarty dialog _ na wszystkie tematy i _ wiele pracy _. Szefowie państw i rządów krajów UE spotkają się 28 i 29 czerwca.

Czytaj więcej w Money.pl
Drastyczne cięcia. Państwo nie pomoże, gdy... Jeśli czyjś dom ucierpi w wyniku powodzi lub trzęsienia ziemi państwo nie pomoże. Potrzebne będzie prywatne ubezpieczenie.
10 miliardów mniej na edukację. Bo kryzys Emeryci i renciści będą musieli zapłacić za leki, które dotąd mieli za darmo. Ale kraj musi zacisnąć pasa.
Wideokonferencja głów UE. Co postanowili? To spotkanie zostało zwołane nagle, w związku z nadchodzącym szczytem G8.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)