Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niemcy i Amerykanie nie będą się szpiegować

0
Podziel się:

Niemieckie media donoszą o specjalnej umowie. Zapowiedź porozumienia niepokoi Brukselę.

Niemcy i Amerykanie nie będą się szpiegować
(PAP/EPA)

Niemcy i Stany Zjednoczone już wkrótce podpiszą umowę, w której zobowiążą się do powstrzymania od wzajemnej inwigilacji. Donosi o tym niemiecka gazeta _ Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung _.

Na temat umowy rozmawiali niedawno specjalni wysłannicy niemieckiego rządu, którzy polecieli do Waszyngtonu. Z informacji gazety wynika, że osiągnęli oni wstępne porozumienie, a umowa zostanie podpisana prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

Szczegóły dokumentu mają omawiać szefowie niemieckiego wywiadu i kontrwywiadu, którzy w przyszłym tygodniu wybierają się za ocean.

Zapowiedź niemiecko-amerykańskiego porozumienia niepokoi jednak Unię Europejską. Niektórzy eurodeputowani podkreślą, że w sprawie inwigilacji Unia powinna mówić jednym głosem i wspólnie negocjować z Amerykanami.

Media od miesięcy informują, iż amerykańskie służby specjalne na szeroką skalę kontrolują komunikację elektroniczną w Europie. Kilka dni temu ujawniono, że podsłuchują nawet rozmowy telefoniczne kanclerz Angeli Merkel. Informacja ta wywołała oburzenie w Niemczech.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef wywiadu: "Nie podsłuchiwaliśmy" Szef wywiadu USA James Clapper zapewnił wczoraj, że sojusznicy USA także prowadzą działania wywiadowcze przeciwko amerykańskim liderom.
Szokujące wyznanie Johna Kerry'ego Władze Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy publicznie przyznają, że poszły za daleko w inwigilacji obywateli innych krajów.
Sikorski: czekamy na odpowiedź USA Szef MSZ zapytany czy to normalne, że kraje sojusznicze się podsłuchują, odpowiedział: _ - To jest niemiłe, ale największe koszty związane są z tym, że te sprawy wyciekają. _
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)