Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
plan antykryzysowy
11.05.2010 12:19

Niemcy przekażą 123 mld euro na pakiet stabilizacji

Tyle ma przypaść na Berlin z łącznej kwoty 750 miliardów euro, ustalonych przez UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Tyle ma przypaść na Berlin z łącznej kwoty 750 miliardów w ramach uzgodnionego przez unijnych przywódców Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego. *

Udział Niemiec może być nawet wyższy niż 123 miliardy, ponieważ projekt ustawy dopuszcza w razie potrzeby zwiększenie tej kwoty o 20 procent.

Opozycja twierdzi, że w ciągu trzech lat Niemcy mogą zostać zmuszone do wydania nawet 150 miliardów euro, jeśli kraje mające problemy finansowe nie będą w stanie uregulować swoich zobowiązań.

Projekt ustawy o stabilizacji strefy euro, przyjęty przez niemiecki rząd na nadzwyczajnym posiedzeniu, stwarza ramy prawne do uruchomienia kredytów w ramach Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego. Jego pierwsze czytanie na forum Bundestagu odbędzie się w przyszłym tygodniu. Jednak w odróżnieniu od niedawno przyjętej ustawy o pomocy dla Grecji, regulacji dotyczących udziału Niemiec w stabilizacji euro niemiecki paralament nie będzie rozpatrywał w trybie pilnym.

Tagi: plan antykryzysowy, plan pomocowy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz