Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ceny cukru
14.04.2011 17:50

Niemcy racjonują cukier - przez Polaków

Cukier jest tańszy za Odra, dlatego wielu Polaków kupuje gow niemieckich sklepach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amy Jeffries/CC/Flickr)

O _ turystyce cukrowej _ z Polski do Niemiec pisze agencja dpa. Ponieważ cukier jest w Niemczech tańszy niż w Polsce, Polacy chętnie zaopatrują się w niego u sąsiadów. W rezultacie w pobliżu granicy z Polską wprowadzono w Niemczech... racjonowanie cukru.

- _ Od wielu tygodni widzimy, że niektórzy klienci kupują czasem po kilkadziesiąt toreb cukru _ - powiedział rzecznik sieci niemieckich supermarketów Rewe, Andreas Kraemer.

Sytuacja stała się na tyle poważna, że personelowi zalecono sprzedawanie cukru tylko w _ typowych _ ilościach. Podobnie jest w sklepach Lidl, Kaufland, Real i Tengelmann. W wielu sklepach wywieszono informacje o ograniczeniach w sprzedaży cukru.

Katarzyna Guzenda z Niemiecko-Polskiego Centrum Konsumenta we Frankfurcie nad Ordą wskazuje, że kilogram cukru kosztuje w Niemczech 65 eurocentów, natomiast w Polsce - od 1,23 do 1,38 euro, a w niektórych regionach nawet 1,50 euro. A jeszcze w grudniu zeszłego roku Polak płacił za kilogram cukru 75 eurocentów.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny;cukru;spadna;dopiero;w;czerwcu,248,0,794616.html) Ceny cukru spadną dopiero w czerwcu
Rzeczniczka sieci Tengelmann, Jutta Meister, mówi, że zakupy Polaków to już prawdziwa _ turystyka cukrowa _. W sklepach Tengelmanna sprzedaje się maksymalnie po 5 kg cukru na osobę. Podobnie postępuje Kaufland. W Realu jedna osoba może kupić osiem kg cukru.

Rzecznik Rewe podkreśla, że problemów z zaopatrzeniem w cukier nie ma. Ograniczenia sprzedaży mają raczej zapobiec logistycznym problemom z magazynowaniem tego towaru. Chodzi też o zadowolenie klientów, a nie są zadowoleni ci, którzy cukru nie dostaną, bo ktoś przed nimi akurat wykupił cały zapas.

Niemiecki resort rolnictwa nie widzi powodów do zaniepokojenia. - _ Wychodzę z założenia, że (wykupywanie cukru) jest krótkotrwałym zjawiskiem _ - mówi sekretarz stanu w tym resorcie Robert Kloos.

Niemieccy analitycy wskazują na wzrost cen cukru na rynkach światowych w ostatnim okresie i wyrażają przekonanie, że również w Niemczech cukier zacznie wkrótce drożeć.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/minister;rolnictwa;znowu;klamie,158,0,804766.html) Minister rolnictwa znowu kłamie? Według Krzysztofa Jurgiela _ kolejne kłamstwo _ Sawickiego dotyczy negocjacji na temat regulacji rynku cukru w UE w 2006 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t135932.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/cenami;cukru;powinna;zajac;sie;unia,220,0,801244.html) Cenami cukru powinna zająć się Unia Politycy PiS nadal forsują projekt "dodatku drożyźnianego". Koalicja mówi o komunistycznych wymysłach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t136128.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;nie;wyklucza;cukrowej;interwencji,214,0,800726.html) Pawlak nie wyklucza "cukrowej" interwencji Minister gospodarki uważa, że ceny żywności mogłyby być niższe.
Tagi: ceny cukru, cukier, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz