Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemiecka gospodarka rośnie szybciej, niż oczekiwali specjaliści

0
Podziel się

Z prognoz wynikało, że gospodarka urośnie o 0,6%. Na dobre dane wpłynęła głównie stabilna konsumpcja wewnętrzna i przyspieszenie w inwestycjach - twierdzą eksperci.

Niemiecka gospodarka rośnie szybciej, niż oczekiwali specjaliści
(Sheldon Pax/CC/Flickr)
bErkbBNh

Niemiecka gospodarka nabiera tempa. W drugim kwartale tego roku wzrost PKB wyniósł 0.7% - poinformował Federalny Urząd Statystyczny. W pierwszym kwartale gospodarka w ogóle nie rosła.

0,7 procent to nieco lepszy wynik niż przewidywali ekonomiści. Z ich prognoz wynikało, że gospodarka urośnie o 0,6%. Jak podano, na dobre dane z drugiego kwartału wpłynęła głównie stabilna konsumpcja wewnętrzna i przyspieszenie w inwestycjach, które na początku roku cierpiały z powodu wyjątkowo złej pogody. Poza tym widać także ożywienie w eksporcie.

Niemieccy statystycy skorygowali dane dotyczące pierwszego kwartału. Okazuje się, że w pierwszych trzech miesiącach tego roku gospodarka w ogóle nie rosła. Wcześniej podawano, że wzrost wyniósł 0,1 proc. Niemiecki rząd szacuje, że cały rok 2013 przyniesie wzrost PKB rzędu 0,5 proc.

bErkbBNj
Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące dane o handlu. Eksport skoczył aż o... Wartość sprzedaży polskich produktów za granicą sięgnęła od początku roku 74,2 mld euro. Import wyraźnie spadł.
USA, Niemcy, Portugalia. Kiedy koniec kryzysu? Stany Zjednoczone wychodzą z kryzysu, ale nie wszyscy Amerykanie to odczuwają. W Portugalii wskaźniki ekonomiczne nie napawają optymizmem. A jak jest w Niemczech?
Chińska gospodarka hamuje. Zobacz, jak bardzo Do lamusa odeszły już lata, kiedy w Chinach poziom PKB odnotowywał dwucyfrowe wartości.
bErkbBNK
KOMENTARZE
(0)