Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemiecki indeks nastrojów konsumentów w górę

0
Podziel się:

Kolejny dobry sygnał dla gospodarki Niemiec. Najnowsze dane pokazują, że z początkiem roku poprawiły się nastroje niemieckich konsumentów.

Niemiecki indeks nastrojów konsumentów w górę
(craftvision/iStockphoto)
bFeAGHmJ

Stabilna sytuacja na rynku pracy i umiarkowana inflacja powodują, że Niemcy znowu odważniej sięgają do portfela. Najnowszy indeks nastrojów konsumentów, opracowany przez instytut Gfk, wzrósł o 0,1 punktu po trzech miesiącach spadków.

To kolejna dobra wiadomość dla niemieckiej gospodarki. W ubiegłym tygodniu opublikowano indeks nastrojów przedsiębiorców (Ifo), którzy także patrzą w przyszłość z coraz większym optymizmem.

Dobre wyniki ważnych indeksów dają nadzieję, że koniunktura w Niemczech, po spowolnieniu spowodowanym kryzysem, zacznie się poprawiać. Końcówka ubiegłego roku była bowiem bardzo słaba. W czwartym kwartale niemiecka gospodarka wpadła nawet w recesję.

bFeAGHmL
Czytaj więcej w Money.pl
Ważny indeks zaskoczył. Niemcy ostro ruszą? Indeks Ifo, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich, wzrósł w styczniu 2013 r. do 104,2 pkt ze 102,4 pkt w poprzednim miesiącu.
Sprawdź, tempo wzrostu gospodarki Niemiec W ubiegłym roku Niemcy odnotowały stabilny wzrost gospodarczy, który wyniósł około 0,75 procent.
Tym będzie żył świat w 2013 roku Strefę euro czeka stagnacja gospodarcza. Nieco lepiej będzie w USA i w Polsce.
bFeAGHnm
KOMENTARZE
(0)