Notowania

francja
30.01.2012 17:38

Niższy wzrost we Francji. Oszczędności i nowych podatków nie będzie

Francja zrewidowała w dół oficjalne prognozy swojego wzrostu gospodarczego. Zamiast 1 proc. PKB, rząd prognozuje 0,5 proc. - ogłosił premier Francois Fillon.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Francja zrewidowała w dół oficjalne prognozy swojego wzrostu gospodarczego. Zamiast 1 proc. PKB, rząd prognozuje 0,5 proc. - ogłosił premier Francois Fillon (na zdjęciu).

_ - Wzrost powinien ruszyć na nowo w strefie euro i we Francji przed końcem pierwszego półrocza _ - powiedział Fillon.

Dodał, że obniżone prognozy wzrostu PKB oznaczają około 5 mld euro mniej w budżecie państwa, ale Francuzi mają tego nie odczuć, bowiem rząd nie ma zamiaru nakładać na nich dodatkowych obciążeń podatkowych czy narzucać innych oszczędności niż te, które już zapowiedziano.

_ - Obniżka dochodów o 5 mld euro będzie zrekompensowana dobrymi wynikami w zakresie deficytu w 2011 r. _ - dodał premier.

Minister finansów Francois Baroin zapowiedział jednocześnie, że w najbliższych dniach rząd przedstawi znowelizowany projekt budżetu, biorąc pod uwagę gorsze prognozy wzrostu. Ma on także uwzględnić podwyżki podatków i inne środki, które zapowiedział prezydent Nicolas Sarkozy w celu ograniczenia zadłużenia publicznego i pobudzenia wzrostu.

W zeszłym tygodniu Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozował, że francuska gospodarka - po Niemczech druga co do wielkości w strefie euro - rozwinie się w br. tylko o 0,2 proc.

O Francji czytaj w Money.pl
Sarkozy ma sposób na kryzys. Przedwyborczy Sarkozy przedstawił różne pomysły, których wdrożenie ma uzdrowić gospodarkę.
Merkel ma plan. Chce pomóc Sarkozy'emu Z komunikatu ogłoszonego przez partię kanclerz Niemiec, wynika, że obawia się ona _ osłabienia Francji _.
Chcą wcześniej wycofać wojska z Afganistanu Francja zawiesiła operacje w Afganistanie po zabiciu w zeszłym tygodniu w tym kraju czterech jej wojskowych.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz