Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
19.07.2011 12:37

Nowe zeznania obciążają Strauss-Kahna

Anne Mansouret, matka Tristane Banon oskarżającej Dominique'a Strauss-Kahna o próbę gwałtu, miała z nim stosunek seksualny - donosi L'Express.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sebastian Derungs/CC/<br/>World Economic Forum)

*Matka Tristane Banon, oskarżającej Dominique'a Strauss-Kahna o próbę gwałtu w 2003 r., zeznała, że sama padła ofiarą jego _ brutalności _ - twierdzi tygodnik _ L'Express _. W sprawie ma być przesłuchany kandydat socjalistów na prezydenta Francois Hollande. *

Według informacji strony internetowej _ L'Express _, Anne Mansouret, matka Banon i zarazem działaczka Partii Socjalistycznej, była przesłuchiwana w ubiegłą środę w sprawie oskarżeń wysuwanych przeciw Strauss-Kahnowi przez jej córkę.

Jak donosi gazeta, powołując się na przecieki z przesłuchania, Mansouret zeznała, że w przeszłości doszło do stosunku seksualnego między nią a byłym szefem Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Gazeta nie precyzuje daty tego incydentu. Z opowieści Mansouret wynika, że zdarzyło się to przed domniemaną próbą gwałtu na jej córce. Według _ L'Express _, do zdarzenia doszło w biurze paryskiej siedziby OECD, w której to organizacji Strauss-Kahn został zatrudniony w 2000 roku jako specjalny doradca.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t149018.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;chca;strauss-kahna;na;prezydenta,70,0,865606.html) Nie chcą Strauss-Kahna na prezydenta
65-letnia dziś Mansouret utrzymuje, że jej stosunek seksualny ze Strauss-Kahnem był _ dobrowolny _, ale polityk _ zachowywał się wobec niej brutalnie _. Matka Banon opisała go jako seksualnego _ drapieżnika _, zachowującego się _ sprośnie jak żołdak _.

Ta sama gazeta podaje, że ówczesne kierownictwo Partii Socjalistycznej na czele z Francois Hollande'em, wiedziało o sprawie Banon-Strauss-Kahn, jednak nie wszczęło żadnych działań, a nawet miało odradzać matce pisarki złożenie pozwu przeciw politykowi.

Wtorkowe _ Le Figaro _ donosi, że Hollande, uważany za faworyta socjalistycznych prawyborów prezydenckich jesienią tego roku, ma być mniej więcej w tym czasie przesłuchiwany w tej sprawie. Według _ Le Figaro _, przesłuchanie ma się odbyć kilka tygodni przed terminem prawyborów - 9 i 16 października - co może pokrzyżować szyki Hollande'owi i zwiększyć szanse na zwycięstwo jego konkurentce, obecnej szefowej PS, Martine Aubry.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t77348.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strauss-kahn;na;wolnosci;pokojowka;klamala,20,0,864788.html) Strauss-Kahn na wolności. Pokojówka kłamała?
W lutym 2007 roku Banon opowiedziała po raz pierwszy publicznie we francuskiej telewizji, że pięć lat wcześniej padła ofiarą _ agresji seksualnej _ ze strony znanego polityka, wymieniając nazwisko Strauss-Kahna. Jednak widzowie nie usłyszeli jego personaliów, gdyż zostały one zagłuszone w czasie emisji.

Od zamiaru złożenia skargi odwiodła ją wtedy jej matka. Tłumaczyła, że wolała przemilczeć tę sprawę, aby uchronić przed medialnym rozgłosem zarówno córkę, jak i rodzinę Strauss-Kahna. Mansouret była w tamtym czasie przyjaciółką Brigitte Guillemette, byłej żony Strauss-Kahna, i zarazem matki chrzestnej Tristane Banon.

Francuska opinia publiczna poznała szczegóły całej afery dopiero kilka miesięcy temu po zatrzymaniu Strauss-Kahna w Nowym Jorku pod zarzutem gwałtu na pokojówce.

W maju Banon złożyła skargę w prokuraturze przeciw Strauss-Kahnowi, oskarżając go o próbę gwałtu. W odpowiedzi zaraz potem Dominique Strauss-Kahn złożył pozew przeciw pisarce, uznając jej doniesienie do prokuratury za oszczercze.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t141275.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strauss-kahn;wywinie;sie;za;3;mln;dolarow,200,0,848840.html) Strauss-Kahn wywinie się za 3 mln dolarów? Znany adwokat uważa, że sprawa zakończy się polubownie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t139657.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/adwokat;celebrytow;wybroni;szefa;mfw,238,0,831982.html) Adwokat celebrytów. Wybroni szefa MFW? Benjamin Brafman bronił Puffa Daddy'ego, Jay-Z oraz Michaela Jacksona. _ Jego numer telefonu trzeba mieć, jeśli wpada się w kłopoty _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t139524.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szef;mfw;w;nowojorskim;alcatraz;grozi;mu;25;lat,182,0,830646.html) Szef MFW w "nowojorskim Alcatraz" Dominique Strauss-Kahn trafił do Rikers Island, najsłynniejszego więzienia w Nowym Jorku.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, gospodarka polska, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz